Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Klub piłkarski z Krymu nie chce grać w rosyjskiej ekstraklasie? "To głupi pomysł"

Rosyjscy deputowani zaapelowali do prezesa piłkarskiej federacji o przyjęcie do tamtejszej Premier Ligi dwóch krymskich klubów: Tawriji Symferopol i Sewastopola: - To głupi pomysł - odpowiedział dyrektor Tawriji.


Roman Chudiakow, deputowany do Dumy z Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (tej, w której jest też Władymir Żyrynowski), wystąpił z oficjalnym pismem do Nikołaja Tołstycha, prezesa rosyjskiej federacji piłkarskiej, o rozważenie możliwości przyjęcia do ekstraklasy dwóch drużyn z Krymu: Tawriji i Sewastopola. Jego zdaniem idea utworzenia wspólnej ukraińsko-rosyjskiej ligi w obecnej sytuacji nie ma szans na realizację, dlatego oba kluby należy włączyć do Premier Ligi. Zdaniem Chudiakowa wyjazdowe mecze Tawriji i Sewastopola na zachodzie Ukrainy będą niebezpieczne zarówno dla piłkarzy, jak i dla kibiców.

Pomysł poparł m.in. Aleksandr Panow, były reprezentant Rosji. Jego zdaniem w obecnej sytuacji to dobry krok. Innego zdania jest Nikita Simonian, przed laty wybitny piłkarz, a teraz wiceprezes federacji. Jego zdaniem, jeśli nawet kluby się zgodzą, to i tak potrzebna jest aprobata FIFA i UEFA.

W Sewastopolu, w którym jesienią występował Mariusz Lewandowski, nie odrzucili zaproszenia Rosjan, choć rzecznik prasowy klubu stwierdził, że na razie za wcześnie, by o tym rozmawiać. Bardziej stanowczy są szefowie zajmującej przedostatnie miejsce w tabeli Tawriji. - Rosjanie mogą mówić co im się podoba. Bardzo przeżywamy to, co dzieje się na Ukrainie, ale takich głupich myśli do siebie nie dopuszczamy - stwierdza Aleksandr Bojcan, dyrektor klubu.

Przypomnijmy, że zaplanowane na ostatni weekend rozpoczęcie rundy wiosennej w ukraińskiej ekstraklasie zostało przełożone. Na razie nowy termin nie został wyznaczony.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

Więcej o:
Komentarze (11)
Klub piłkarski z Krymu nie chce grać w rosyjskiej ekstraklasie? "To głupi pomysł"
Zaloguj się
 • bardzozimnylk

  Oceniono 100 razy 48

  No właśnie, zawiesić kluby Rosji w FIFA i UEFA , + zrobić nowy wybór na organizatora Mundialu 2018.

 • kgbltd

  Oceniono 67 razy 25

  Wyrzucić kluby Rosyjskie z rozgrywek

  Totalitaryzm tępimi wszelkimi znanymi metodami :)

 • 1barbarus

  Oceniono 3 razy 1

  Aleksandr Panow musi byc osadzony przez ukrainski trybunal. Nie nalezy zapomniec o zdrajcach!

 • trup

  Oceniono 2 razy 0

  Wyrzucić ruskich z mundialu z Brazylii. To by im dopiero zatkało kakało!

 • rzewuski1

  Oceniono 16 razy -4

  Pewnie. liga rosyjska jest silniejsza, trudno byłoby się utrzymać i trzeba było tez daleko latać a to kosztuje.

 • itylkolegia92

  Oceniono 43 razy -25

  Najpierw dowiedzieliśmy się, że w obliczu kontuzji i problemów kadrowych (braku Boruca i Piszczka na boisku) to Ludovic Obraniak będzie pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski. Przyznam szczerze, że ta decyzja wprawiła mnie w osłupienie. Człowiek, który nie jest Polakiem, a Francuzem, który nie mówi po polsku ma zostać kapitanem kadry? Piłkarz, który nie chcę uczyć się "języka ojczystego", ma tę kadrę gdzieś, nie pokazuje minimum zaangażowania na boisku ma być jej liderem?

  Kapitan to ktoś więcej niż zwykły zawodnik. Kapitan to autorytet. Człowiek, którego reszta drużyny i szanuje i się boi. Ktoś, kto potrafi krzyknąć, zmobilizować, ale i rozładować atmosferę. Ktoś, kto będzie umierać za reprezentację na boisku i poza nim. Zawodnik, który kocha swój kraj i zrobi dla niego wszystko. Gość niesamowicie naładowany i głodny walki. Determinacja i nieustępliwość to cechy, o których w kontekście meczów kadry narodowej nawet nie powinniśmy wspominać. Podobnie jest z językiem, co zresztą łączy obie kwestie.

  miedzy-slupkami.blogspot.com/2014/03/autorytet-sam-w-sobie-obraniak-na.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX