Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Chelsea bliskie sprowadzenia Villasa-Boasa

Prezes Porto Pinta da Costa przyznał, że ma związane ręce w kwestii odejścia trenera Andre Villasa-Boasa. Wg ostatnich doniesień triumfator tegorocznej edycji Ligi Europejskiej z FC Porto ma przejść do Chelasea mimo wielokrotnych deklaracji zobowiązań wobec portugalskiego klubu.
W trakcie weekendu po uważanego obecnie za jednego z najlepszych trenerów na świecie Villasa-Boasa, który w ubiegłym sezonie zdobył aż trzy trofea,zgłosił się Inter Mediolan . Włosi z bólem przyjęli informację o kwocie odstępnego za Portugalczyka (15 mln euro), jednak, jeśli właściciel Chelsea Roman Abramowicz zdecyduje się na swój ruch, pieniądze nie będą już grały roli.

Portugalska agencja prasowa Lusa donosi, że Chelsea zwróciło swoją uwagę na 33-letniego szkoleniowca, który ma za sobą kilka lat pracy na Stamford Bridge w roli asystenta Jose Mourinho. Lusa powołując się na "źródła miarodajne", podała, że Chelsea już zgodziła się zapłacić klubowi portugalskiemu 15 mln euro za zwolnienie trenera z kontraktu obowiązującego do 2013 roku.

Prezes da Costa przyznał, że nie może stać na drodze trenera Porto, ponieważ obowiązuje umowa, wg której kwota odstępnego wynosi 15 mln euro. - Jeśli ktoś zgodzi się zapłacić 15 mln i Andre będzie chciał odejść, nie będziemy mogli nic zrobić, ponieważ tak określono w umowie - powiedział da Costa.

W sztabie obecnego szkoleniowca Realu Madryt Villas-Boas pracował także w Porto i Interze, zanim rozpoczął samodzielną karierę trenera w 2009 roku. Po roku z Academicą, zgłosiło się po niego FC Porto, z którym święcił już same sukcesy, bijąc po drodze wiele rekordów Jose Mourinho.

Chelsea prowadzi także rozmowy o powrocie na ławkę trenerską z byłym szkoleniowcem londyńczyków Guusem Hiddinkiem. W grę wchodzi także posada dyrektora sportowego dla Holendra, dlatego istnieje szansa, że oba panowie mogą trafić do Chelsea.

Niektóre osiągnięcia Andre Villasa-Boasa:

Został trzecim najmłodszym trenerem, który wygrał ligę portugalską. Dokonał tego z FC Porto już pięć kolejek przed końcem sezonu.

Pobił rekord Jose Mourinho w liczbie meczów bez porażki. Poprzedni wynosił 33 spotkania, aktualny o 3 spotkania więcej.

Pod jego wodzą zespół:

wygrał najwięcej meczów w europejskich rozgrywkach spośród klubów portugalskich - 13.;

zdobył najwięcej punktów (80) w trakcie 30 kolejek w lidze;

miał najdłuższą passę zwycięstw w lidze - 16;

zanotował największą różnicę punktową w tabeli ligi portugalskiej od drugiego miejsca - 21.

Andre Villas Boas, trener z żebra Mourinho »


Więcej o: