Liga Europejska. Anderlecht przegrał, Wasilewski przestrzelił karnego

W pierwszym meczu 1/16 Ligi Europejskiej Anderlecht Bruksela z Marcinem Wasilewskim w składzie przegrał na własnym boisku z Ajaxem Amsterdam 0:3. W 55. minucie Polak, który zagrał całe spotkanie, przestrzelił rzut karny.
Skład:
Proto - Wasilewski, Mazuch, Juhasz, Lecjaks - Gillet (81. Kouyate), Biglia, Kanu, Boussoufa - Suarez, Lukaku (68. De Sutter)
Bramki:
Alderweireld (32.), Eriksen (59.), El Hamdaoui (67.)
Kartki:
Blind, Alderweireld - żółta
Skład:
Stekelenburg - Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen, Blind (77. Anita) - Enoh, Eriksen, De Jong - Sulejmani (81. Ozbiliz), El Hamdaoui, Ebecilio
Wasilewski przestrzelił rzut karny na Z czuba.tv »

Polski obrońca nie trafił z jedenastu metrów w bardzo ważnym momencie. Przyjezdni prowadzili od 32. minuty po golu Alderweirelda, Wasilewski mógł wyrównać w 55. Niestety, piłka po jego strzale, choć zmyliła bramkarza, przeleciała obok słupka.

Ajax zaś udowodnił wyższość strzelając jeszcze dwie bramki - w 59. minucie trafił Eriksen, w 67. Hamdaoui.

Anderlecht przed rewanżem w Amsterdamie (24 lutego) jest w katastrofalnej sytuacji.