LE. Polski sędzia zakończył mecz w 97 minucie. Stadion w Bukareszcie opuszczał w asyście policji

Polski sędzia Marcin Borski sędziował mecz Ligi Europejskiej pomiędzy Steauą Bukareszt, a SSC Napoli. Spotkanie miało zostać przedłużone o cztery minuty (wskazanie sędziego technicznego), ale ostatecznie arbiter pozwolił grać do 97 minuty. Wtedy padł gol dla Napoli, które doprowadziło do remisu. Borski potrzebował asysty policji, by opuścić kipiący nienawiścią stadion.
Bramki:
Cribari (3. - samobój), Tanase (11.), Kapetanos (16.)
Skład:
Tatarusanu - Bonfim, Gardos, Alves, Latovlevici - Nicolita, Gomes, Apostol, Tanase - Stancu - Kapetanos
Napoli
Bramki:
Vitale (44.), Hamsik (73.), Cavani (90.)
Skład:
De Sanctis - Santacroce, Cribari, Grava - Maggio, Yebda, Gargano, Vitale - Zuniga (58. Hamsik), Cavani, Sosa
Steaua prowadziła w meczu grupy K już 3:0 po siedemnastu minutach. Najpierw samobójczą bramkę zdobył Sanchez Cribari, a później do siatki Włochów trafiali Cristian Tanase i Pantelis Kapetanos. Napoli jeszcze przed przerwą zdołało odpowiedzieć bramką Luigiego Vitale.

W 60. minucie Borski wyrzucił z boiska strzelca jednej z bramek - Kapetanosa. To poderwało gości do walki. Trzynaście minut później fantastycznym uderzeniem z dystansu popisał się Marek Hamsik.

Sędzia techniczny pokazał, że mecz będzie przedłużony o cztery minuty. Polski arbiter postanowił wydłużyć ten czas, gdyż na boisku długo leżał bramkarz Steauy Cristian Tatarusanu. W 97. minucie po oblężeniu bramki gospodarzy do bramki trafił Edinson Cavani, a po chwili Borski zakończył spotkanie.

Do arbitra rzucili się piłkarze rumuńskiej drużyny, trenerzy oraz przedstawiciele władz klubu. Kibice zaczęli rzucać w jego stronę przedmioty, była potrzebna asysta policji, by mógł on bezpiecznie opuścić boisko.

Borski sędzią Ekstraklasy jest od 1999 roku, a w europejskich pucharach zadebiutował w 2006. Dwa lata później UEFA wyróżniła arbitra, wybierając go do grupy najbardziej obiecujących sędziów Europy.