Liga Europejska. Atletico pokonane. Asysta Lewandowskiego. WYNIKI

Grupowi rywale Lecha Poznań i Juventus grali w Austrii. FC Salzburg przegrał z Manchesterem City. Sparta Praga, która wyeliminowała Lecha z rozgrywek o Ligę Mistrzów pokonała 3:2 Palermo Kamila Glika. We Lwowie Borussia pokonała Karpaty 4:3. Świetny mecz zagrał Robert Lewandowski. Wszystkie wyniki na żywo na Sport.pl.
Relacja z meczu Juventus - Lech Z CZUBA »

grupa A

Juventus Turyn - Lech Poznań 3:3 (1:2) »

Lech zaczął od mocnego uderzenia. W 14. minucie wpadającego w pole karne Sławomira Peszko podciął Felipe Melo. Piłkarz Juventusu został ukarany żółtą kartką, a rzut karny na gola zamienił Artjoms Rudnevs. Łotysz po kwadransie strzelił drugiego gola. Lech sensacyjnie prowadził w Turynie 2:0 bo obrońcy gospodarzy nie potrafili sobie poradzić w zamieszaniu podbramkowym. Lechici i turyńczycy kilka razy próbowali kopnąć piłkę. W końcu mocno do siatki strzelił Rudnevs.

Ale Włosi szybko wyrównali. Tuż przed przerwą i tuż po przerwie błędy obrony Lecha wykorzystał Giorgio Chiellini. A w 68. minucie Alessandro Del Piero pięknym strzałem z 30 m pokonał Krzysztofa Kotorowskiego.

To nie był jednak koniec strzelania w tym meczu. Lecha do remisu poprowadził napastnik z Łotwy. W ostatniej minucie meczu Rudnevs zdobył jeszcze piękniejszego gola niż Del Piero. W pełnym biegu uderzył lewą nogą zza pola karnego, a bramkarz Juventusu Alex Manninger musiał wyciągać piłkę z siatki.

FC Salzburg - Manchester City 0:2 (0:1) »

Podopieczni Roberto Manciniego odnieśli zasłużone zwycięstwo. Od początku czwartkowego meczu w Salzburgu dominowali na boisku, czego efektem był gol zdobyty już w siódmej minucie. Po akcji Brazylijczyka Jo bramkę strzelił mistrz Europy i świata Hiszpan David Silva, sprowadzony latem z Valencii.

Po przerwie trafienie zaliczył również Jo, który dopadł do piłki odbitej przez bramkarza Gerharda Tremmela po strzale Carlosa Teveza.