Sport.pl

Eliminacje Ligi Europejskiej. Wyniki

mk, PAP
01.07.2010 , aktualizacja: 01.07.2010 23:16
A A A Drukuj
Piłkarski sezon na Starym Kontynencie rozpoczął się od meczów I rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Na tym etapie wystąpił m.in. Ruch Chorzów, który w czwartek pokonał w Kazachstanie Szachtior Karaganda 2:1 (1:1).
Rewanże odbędą się 8 lipca. Jeśli podopieczni trenera Waldemara Fornalika uporają się z Szachtiorem, w kolejnej rundzie spotkają się z La Valetta FC (Malta).

Dwa pozostałe polskie zespoły na razie czekają. Wisła Kraków rozpocznie występy w eliminacjach Ligi Europejskiej od drugiej rundy (zagra z litewskim FC Siauliai), a Jagiellonia Białystok od trzeciej (jeszcze nie zna rywala).

Wyniki pierwszych meczów I rundy eliminacji LE:

Szachtior Karaganda (Kazachstan) - Ruch Chorzów 1:2 (1:1)

FC Ulysses Erywań (Armenia) - Bnei Yehuda Tel Awiw (Izrael) 0:0

Rabotnicki Skopje (Macedonia) - FC Lusitans La Posa (Andora) 5:0 (2:0)

SK Tirana (Albania) - Zalaegerszegi TE FC (Węgry) 0:0

KF Laci (Albania) - Dniepr Mohylew (Białoruś) 1:1 (0:0)

Dinamo Tbilisi (Gruzja) - Flora Tallin (Estonia) 2:1 (1:1)

Toboł Kostanaj (Kazachstan) - Zrinjski Mostar (Bośnia i Hercegowina) 1:2 (1:0)

JK Trans Narva (Estonia) - Myllykosken Pallo-47 (Finlandia) 0:2 (0:0)

FK Zeta Golubovci (Czarnogóra) - Dacia Kiszyniów (Mołdawia) 1:1 (0:1)

Torpedo Żodino (Białoruś) - Fylkir Reykjavik (Islandia) 3:0 (0:0)

Olimpia Balti (Mołdawia) - Khazar Lenkoran (Azerbjedżan) 0:0

TPS Turku (Finlandia) - Port Talbot Town FC (Walia) 3:1 (3:0)

FC Nitra (Słowacja) - Gyoeri ETO (Węgry) 2:2 (1:1)

Qarabag Agdam (Azerbejdżan) - Metalurg Skopje (Macedonia) 4:1 (2:0)

FC Zestafoni (Gruzja) - SC Faetano (San Marino) 5:0 (3:0)

UE Santa Coloma (Andora) - Mogren Budva (Czarnogóra) 0:3 (0:1)

Anorthosis Famagusta (Cypr) - Bananc Erywań (Armenia) 3:0 (2:0)

Zobacz więcej na temat:

  • Liga Europejska, grupa A

    lp. Drużyna Mecze Pkt Br Z R P
    1 Borussia M. 6 12 14-4 3 3 0
    2 Villarreal 6 11 15-7 3 2 1
    3 Zurich 6 7 10-14 2 1 3
    4 Apollon Limassol 6 3 4-18 1 0 5

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa B

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Club Brugge 6 12 10-2 3 3 0
    2 Torino 6 11 9-3 3 2 1
    3 Helsinki 6 6 5-11 2 0 4
    4 FC Kopenhaga 6 4 5-13 1 1 4

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa C

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Besiktas 6 12 11-5 3 3 0
    2 Tottenham 6 11 9-4 3 2 1
    3 Asteras Tripoli 6 6 7-10 1 3 2
    4 Partizan Belgrad 6 2 1-9 0 2 4

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa D

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Red Bull Salzburg 6 16 21-8 5 1 0
    2 Celtic Glasgow 6 8 10-11 2 2 2
    3 Dinamo Zagrzeb 6 6 12-15 2 0 4
    4 Astra Giurgiu 6 4 6-15 1 1 4

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa E

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Dynamo Moskwa 6 18 9-3 6 0 0
    2 PSV Eindhoven 6 8 8-8 2 2 2
    3 Estoril 6 5 7-8 1 2 3
    4 Panathinaikos 6 2 6-11 0 2 4

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa F

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Inter 6 12 6-2 3 3 0
    2 Dnipro 6 7 4-5 2 1 3
    3 Karabach 6 6 3-5 1 3 2
    4 St-Etienne 6 5 2-3 0 5 1

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa G

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Feyenoord 6 12 10-6 4 0 2
    2 Sevilla 6 11 8-5 3 2 1
    3 Rijeka 6 7 7-8 2 1 3
    4 Standard Liege 6 4 4-10 1 1 4

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa H

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Everton 6 11 10-3 3 2 1
    2 Wolfsburg 6 10 14-10 3 1 2
    3 Krasnodar 6 6 7-12 1 3 2
    4 Lille 6 4 3-9 0 4 2

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa I

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Napoli 6 13 11-3 4 1 1
    2 Young Boys 6 12 13-7 4 0 2
    3 Sparta Praga 6 10 11-6 3 1 2
    4 Slovan 6 0 1-20 0 0 6

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa J

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Dynamo Kijów 6 15 12-4 5 0 1
    2 Aalborg 6 9 5-10 3 0 3
    3 Steaua Bukareszt 6 7 11-9 2 1 3
    4 Rio Ave 6 4 5-10 1 1 4

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa K

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Fiorentina 6 13 11-4 4 1 1
    2 Guingamp 6 10 7-6 3 1 2
    3 PAOK 6 7 10-7 2 1 3
    4 Dynamo Mińsk 6 4 3-14 1 1 4

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa L

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Legia 6 15 7-2 5 0 1
    2 Trabzonspor 6 10 8-6 3 1 2
    3 Lokeren 6 10 4-4 3 1 2
    4 Metalist 6 0 3-10 0 0 6

    • Awans do 1/16 finału
Najczęściej czytane