Sport.pl

Eliminacje Ligi Europejskiej. Wyniki

mk, PAP
01.07.2010 23:16
A A A
Ruch Chorzów

Ruch Chorzów (Fot. Grzegorz Celejewski / AG)

Piłkarski sezon na Starym Kontynencie rozpocz±ł się od meczów I rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Na tym etapie wyst±pił m.in. Ruch Chorzów, który w czwartek pokonał w Kazachstanie Szachtior Karaganda 2:1 (1:1).
Rewanże odbęd± się 8 lipca. Je¶li podopieczni trenera Waldemara Fornalika uporaj± się z Szachtiorem, w kolejnej rundzie spotkaj± się z La Valetta FC (Malta).

Dwa pozostałe polskie zespoły na razie czekaj±. Wisła Kraków rozpocznie występy w eliminacjach Ligi Europejskiej od drugiej rundy (zagra z litewskim FC Siauliai), a Jagiellonia Białystok od trzeciej (jeszcze nie zna rywala).

Wyniki pierwszych meczów I rundy eliminacji LE:

Szachtior Karaganda (Kazachstan) - Ruch Chorzów 1:2 (1:1)

FC Ulysses Erywań (Armenia) - Bnei Yehuda Tel Awiw (Izrael) 0:0

Rabotnicki Skopje (Macedonia) - FC Lusitans La Posa (Andora) 5:0 (2:0)

SK Tirana (Albania) - Zalaegerszegi TE FC (Węgry) 0:0

KF Laci (Albania) - Dniepr Mohylew (Białoru¶) 1:1 (0:0)

Dinamo Tbilisi (Gruzja) - Flora Tallin (Estonia) 2:1 (1:1)

Toboł Kostanaj (Kazachstan) - Zrinjski Mostar (Bo¶nia i Hercegowina) 1:2 (1:0)

JK Trans Narva (Estonia) - Myllykosken Pallo-47 (Finlandia) 0:2 (0:0)

FK Zeta Golubovci (Czarnogóra) - Dacia Kiszyniów (Mołdawia) 1:1 (0:1)

Torpedo Żodino (Białoru¶) - Fylkir Reykjavik (Islandia) 3:0 (0:0)

Olimpia Balti (Mołdawia) - Khazar Lenkoran (Azerbjedżan) 0:0

TPS Turku (Finlandia) - Port Talbot Town FC (Walia) 3:1 (3:0)

FC Nitra (Słowacja) - Gyoeri ETO (Węgry) 2:2 (1:1)

Qarabag Agdam (Azerbejdżan) - Metalurg Skopje (Macedonia) 4:1 (2:0)

FC Zestafoni (Gruzja) - SC Faetano (San Marino) 5:0 (3:0)

UE Santa Coloma (Andora) - Mogren Budva (Czarnogóra) 0:3 (0:1)

Anorthosis Famagusta (Cypr) - Bananc Erywań (Armenia) 3:0 (2:0)

Randers FC (Dania) - F91 Dudelange (Luksemburg) 6:1 (3:0)

CS Grevenmacher (Luksemburg) - Dundalk FC (Irlandia) 3:3 (0:1)

NSI Runavik (Wyspy Owcze) - Gefle IF (Szwecja) 0:2 (0:1)

Llanelli AFC (Walia) - Tauras Taurage (Litwa) 2:2 (1:2)

Portadown (Irlandia Płn.) - Skonto Ryga (Łotwa) 1:1 (1:0)

Olimpija Lublana (Słowenia) - Siroki Brijeg (Bo¶nia i Hercegowina) 0:2 (0:1)

HNK Sibenik (Chorwacja) - Sliema Wanderers (Malta) 0:0

Kalmar FF (Szwecja) - EB/Streymur (Wyspy Owcze) 1:0 (0:0)

Knattspyrnufelag (Islandia) - Glentoran Belfast (Irlandia Płn.) 3:0 (2:0)



Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

  • Liga Europejska, grupa A

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Fenerbahce 6 13 8-6 4 1 1
    2 Manchester United 6 12 12-4 4 0 2
    3 Feyenoord 6 7 3-7 2 1 3
    4 Zoria Ługańsk 6 2 2-8 0 2 4

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa B

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 APOEL 6 12 8-6 4 0 2
    2 Olympiakos 6 8 7-6 2 2 2
    3 Young Boys 6 8 7-4 2 2 2
    4 FK Astana 6 5 5-11 1 2 3

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa C

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Saint-Etienne 6 12 8-5 3 3 0
    2 Anderlecht 6 11 16-8 3 2 1
    3 FSV Mainz 6 9 8-10 2 3 1
    4 FK Qabala 6 0 5-14 0 0 6

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa D

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Zenit St. Petersburg 6 15 17-8 5 0 1
    2 AZ Alkmaar 6 8 6-10 2 2 2
    3 Maccabi Tel Awiw 6 7 7-9 2 1 3
    4 Dundalk 6 4 5-8 1 1 4

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa E

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 AS Roma 6 12 16-7 3 3 0
    2 Astra Giurgiu 6 8 7-10 2 2 2
    3 Viktoria Pilzno 6 6 7-10 1 3 2
    4 Austria Wiedeń 6 5 11-14 1 2 3

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa F

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Genk 6 12 13-9 4 0 2
    2 Athletic Bilbao 6 10 10-11 3 1 2
    3 Rapid Wiedeń 6 6 7-8 1 3 2
    4 Sassuolo 6 5 9-11 1 2 3

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa G

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Ajax Amsterdam 6 14 11-6 4 2 0
    2 Celta Vigo 6 9 10-7 2 3 1
    3 Standard Liege 6 7 8-6 1 4 1
    4 Panathinaikos 6 1 3-13 0 1 5

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa H

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Szachtar Donieck 6 18 21-5 6 0 0
    2 Gent 6 8 9-13 2 2 2
    3 Sporting Braga 6 6 9-11 1 3 2
    4 Konyaspor 6 1 2-12 0 1 5

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa I

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Schalke 04 6 15 9-3 5 0 1
    2 FK Krasnodar 6 7 8-8 2 1 3
    3 RB Salzburg 6 7 6-6 2 1 3
    4 Nice 6 6 5-11 2 0 4

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa J

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Fiorentina 6 13 15-6 4 1 1
    2 PAOK 6 10 7-6 3 1 2
    3 Qarabag 6 7 7-12 2 1 3
    4 Slovan Liberec 6 4 7-12 1 1 4

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa K

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Sparta Praga 6 12 8-6 4 0 2
    2 Hapoel Beer Szewa 6 8 6-6 2 2 2
    3 Southampton 6 8 6-4 2 2 2
    4 Inter Mediolan 6 6 7-11 2 0 4

    • Awans do 1/16 finału
  • Liga Europejska, grupa L

    lp Drużyna M Pkt Br Zw R Por
    1 Osmanlispor 6 10 10-7 3 1 2
    2 Villarreal 6 9 9-8 2 3 1
    3 FC Zurich 6 6 5-7 1 3 2
    4 Steaua Bukareszt 6 6 5-7 1 3 2

    • Awans do 1/16 finału