Liga Europejska. Szachtior - Ruch 1:2. Polacy bliżej drugiej rundy

W pierwszym meczu I rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe kazachski Szachtior Karaganda 2:1
Gospodarze zabrali się do ataku od pierwszej minuty. Szybko udało się udokumentować przewagę. W siódmej minucie z błędu defensywy chorzowian skorzystał mierzący prawie dwa metry i ważący prawie sto kilogramów Aldin Didić, który z bliskiej odległości skierować piłkę do siatki.

To właśnie Didić wielokrotnie zagrażał później bramce Ruchu i to na niego najbardziej musieli uważać obrońcy polskiej drużyny.

Na katastrofalnej murawie nie dało się stworzyć dobrego widowiska. Jeszcze w pierwszej połowie udało się jednak wyrównać. W ostatniej minucie pierwszej części spotkania Łukasz Janoszka pobiegł lewą stroną. Jego zamiarem było chyba dośrodkowanie, ale w ostateczności oddał strzał. Sarana nie zdołał złapać piłki lecącej tuż pod poprzeczkę, która wpadła do bramki przy jej dalszym słupku.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Sebastian Olszar został faulowany w polu karnym przez golkipera gospodarzy. Kilka minut później opuścił boisko z powodu kontuzji, jakiej nabawił się w tym starciu. Karnego na bramkę zamienił jednak Wojciech Grzyb.

W końcowych minutach spotkania nie boisku nie działo się już właściwie nic, choć to Szachtior znów zdobył przewagę. Zespół z Karagandy mógł wyrównać w doliczonym czasie gry, ale Finiczenko nie trafił w niemal pustą bramkę.

Mecz był wyrównany, ale dzięki szczęściu Ruch zdołał wywieźć z Kazachstanu cenne zwycięstwo. Rewanż 8 lipca w Chorzowie.