Liga Europy. Cały mecz Błaszczykowskiego w Fiorentinie [WYNIKI]

Jakub Błaszczykowski rozegrał pełne 90 minut w przegranym 1:2 meczu Fiorentiny z FC Basel. Poza nim grali jedynie Artur Jędrzejczyk i Arkadiusz Milik.

Błaszczykowski zagrał od pierwszej minuty, bo trener Paulo Sousa zdecydował się dokonać siedmiu zmian w składzie w porównaniu z ostatnim meczem ligowym.

Już w czwartej minucie prowadzenie dla gospodarzy zdobył Nikola Kalinić. Błaszczykowski był aktywny, ale przez długie minuty partnerzy zdawali się go nie zauważać na boisku. Najlepszą sytuację na strzelenie gola Polak miał w 48. minucie, ale trafił w słupek.

W słupek trafił także Milik, wprowadzony na boisko dopiero w 62. minucie meczu. Ajax przegrywał wówczas z Celtikiem 1:2. Polak ożywił grę ofensywną swojego zespołu, a wyrównującą bramkę z wolnego strzelił Lasse Schone.

Cały mecz w barwach Krasnodaru rozegrał Jędrzejczyk, w 20. minucie został ukarany żółtą kartką. Jego drużyna przegrała w Dortmundzie z Borussią, w której cały mecz na ławce przesiedział Łukasz Piszczek.

Na boisko nie wszedł także Mateusz Piątkowski, którego APOEL przegrał 0:3 z Schalke. W barwach Cypryjczyków cały mecz rozegrał znany z Legii Inaki Astiz, a w 62. minucie na boisko wszedł znany z Lecha i Wisły Semir Stilić.

W meczu Tottenhamu z Karabachem, przez 79 minut w zespole gości grał Dani Quintana, były gracz Jagiellonii Białystok. Kazachowie przegrali 1:3.

Wyniki:

Ajax - Celtic 1:2 (Arkadiusz Milik grał od 62. minuty), Bordeaux - Liverpool 1:1, Borussia Dortmund - Krasnodar 2:1 (Artur Jędrzejczyk zagrał 90 minut, Łukasz Piszczek cały mecz siedział na ławce), Fenerbahce - Molde 1:3, Gabala - PAOK 0:0, Groningen - Marsylia 0:3, Liberec - Braga 0:1, Midtjylland - Legia Warszawa 1:0, Napoli - Club Brugge 5:0, Viktoria Pilzno - Dynamo Mińsk 2:0, Rapid Wiedeń - Villarreal 2:1, Sion - Kazan 2:1, Anderlecht - Monaco 1:1, APOEL - Schalke 0:3 (Mateusz Piątkowski cały mecz na ławce), Asteras - Sparta Praga 1:1, Athletic Bilbao - Augsburg 3:1, Dnipro - Lazio 1:1, Fiorentina - Basel 1:2 (Jakub Błaszczykowski grał 90 minut), Lech Poznań - Belenenses 0:0, Partizan - Alkmaar 3:2, Skenderbeu - Besiktas 0:1, Sporting - Lokomotiw Moskwa 1:3, St. Etienne - Rosenborg 2:2, Tottenham - Karabach 3:1