Liga Europejska. Wysokie noty Krychowiaka po meczu z Zenitem

Występ Grzegorza Krychowiaka w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europejskiej z Zenitem St. Petersburg został oceniony pozytywnie. Sevilla pokonała rosyjski klub 2:1. Rewanż za tydzień.

Zenit po trafieniu Rosjanina Aleksandra Riazancewa w 29. minucie prowadził aż do 73. minuty, kiedy do wyrównania doprowadził Kolumbijczyk Carlos Bacca. Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem zwycięstwo gospodarzom dał Hiszpan Denis Suarez. Krychowiak rozegrał całe spotkanie.

25-letni Polak w meczu oddał dwa strzały, ponad 80 procent jego podań było skutecznych. Według serwisu whoscored.com zasłużył na najwyższą ocenę ze swojej drużyny - w 10-stopniowej skali Krychowiak uzyskał notę 7,69.

Z kolei serwis Goal.com przyznał Polakowi trzy i pół gwiazdki na pięć możliwych. Wyżej oceniono tylko dwóch piłkarzy z jego drużyny - Benegę i Vidala. "Dobrze radził sobie w zatrzymywaniu prób kontrataków Zenitu i sprawiał wrażenie niesamowicie niebezpiecznego przed bramką rywala w drugiej połowie" - czytamy w uzasadnieniu.