LE. Awans Torino i Sevilli. Klub Szukały odpadł z rozgrywek

Tylko Kamil Glik i Łukasz Szukała wystąpili w ostatniej kolejce Ligi Europy. Pozostali Polacy siedzieli na ławce albo nie było ich w kadrze meczowej swoich zespołów. Awans do 1/16 rozgrywek wywalczyły: Borussia Monchengladbach, Villarreal, Club Brugge, Torino, Salzburg, Celtic, Dynamo Moskwa, PSV, Besiktas, Tottenham, Inter, Dnipro Dniepropetrowsk, Feyenoord, Sevilla, Everton, Wolfsburg, Napoli, Young Boys, Dynamo Kijów, Aalborg, Fiorentina, Guingamp, Legia Warszawa i Trabzonspor.

Drużyna Kamila Glika już na początku meczu była w tarapatach. W 6. minucie meczu gola dla zespołu z Kopenhagi zdobył Daniel Amartey, ale były to dobre złego początki. Po dziesięciu minutach do remisu doprowadził Martinez, a Duńczycy jeszcze przed przerwą musieli radzić sobie w dziewiątkę. W 30. minucie spotkania czerwoną kartką został ukarany Antonsson, a dziesięć minut później jego los podzielił Jorgensen, po faulu którego Torino miało rzut karny. Wykorzystał go Amauri i Włosi prowadzili do przerwy 2:1. Po przerwie zdobyli trzy kolejne bramki i pewnie pokonali FC Kopenhagę 5:1. Torino awansowało do 1/16 Ligi Europy z drugiego miejsca grupy B, bo pierwsze zajął Club Brugge. Waldemara Soboty nie było nawet na ławce rezerwowych swojej drużyny. Belgijski klub ograł HJK 2:1.

Awans do dalszej fazy rozgrywek wywalczyła też drużyna Grzegorza Krychowiaka, ale Polak nie dostał powołania na to spotkanie. Sevilla pokonała Rijeke 1:0 po bramce Denisa Suareza i zajęła drugie miejsce w grupie G. Z pierwszego miejsca awansował Feyenoord, który pokonał Standard Liege 3:0.

W 1/16 Ligi Europy nie zagra Łukasz Szukała. Drużyna Polaka, by wyjść z grupy, potrzebowała zwycięstwa i korzystnego dla niej wyniku meczu Aalborga. Duńczycy co prawda przegrali z Rio Ave 0:2, ale klub Szukały przegrał takim samym bilansem bramek z Dynamem Kijów, które zajęło pierwsze miejsce w grupie J. Z drugiego awansował Aalborg.

Polscy bramkarze - Łukasz Załuska (Celtic) i Paweł Kieszek (Estoril) - oglądali swoje mecze z ławki rezerwowych. Celtic przegrał z Dinamem Zagrzeb 3:4, ale zajął drugie miejsce w grupie D i zagra w następnej fazie rozgrywek. Z pierwszego miejsca wyszedł Salzburg. Portugalski klub Estoril zremisował z Panathinaikosem 1:1 i zajął trzecie miejsce w grupie E. Pierwsze miejsce w tej grupie zajęło Dynamo Moskwa, które odniosło komplet zwycięstw, a awans z drugiego miejsca wywalczyło PSV.

Awans wywalczyły także Dynamo Kijów i Wolfsburg, ale Łukasz Teodorczyk ponownie przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych, a Mateusz Klich nie zmieścił się w szerokiej kadrze.