LE. Zwycięstwo drużyny Krychowiaka, porażka Torino [PODSUMOWANIE]

Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie pokonała Standard Liege 3:1. Hiszpanie, którzy bronią zeszłorocznego tytułu, są liderem grupy G z ośmioma punktami na koncie. Awans z LE do 1/16 zapewniła sobie już Legia Warszawa, Dynamo Moskwa, Fiorentina i Red Bull Salzburg.

Hiszpanie prowadzili od 19. minuty spotkania po bramce Gameiro. W 32. minucie stan meczu wyrównał M'Poku, ale tuż przed przerwą Reyes wyprowadził Hiszpanów ponownie na prowadzenie. Belgowie próbowali w drugiej połowie odwrócić losy spotkania, ale to Sevilla zdobyła kolejną bramkę. W 90. minucie wynik meczu ustalił Bacca. Całe spotkanie w barwach Sevilli zagrał reprezentant Polski Grzegorz Krychowiak.

Waldemar Sobota wszedł na boisko w 77. minucie spotkania z FC Kopenhagą. Jego zespół zwyciężył w meczu wyjazdowym 4:0 i prowadzi w grupie B z 8. punktami na koncie. Drugie jest Torino (7 punktów), które przegrało w Helsinkach z HJK. W wyjściowym składzie Torino zagrał Kamil Glik. Jego zespół przegrywał od 60. minuty spotkania. Bramkę zdobył Baah, a w 84. minucie dla gospodarzy podwyższył Moren. Torino zdołało odpowiedzieć tylko golem honorowym w 90. minucie meczu, którego autorem był Fabio Quagliarella.

Polski bramkarz - Łukasz Załuska (Celtic) - oglądał mecz swojej drużyn z ławki rezerwowych. Celtic Glasgow po remisie z Astrą Giurgiu 1:1 przybliżył się do awansu do kolejnej rundy rozgrywek. Z kolei Paweł Kieszek stanął między słupkami Estoril w meczu z Dynamem Moskwa. Polski bramkarz skapitulował tylko raz - w 77. minucie meczu pokonał go Kuranyi, ale jego zespół nie potrafił zdobyć bramki i musiał uznać wyższość Ukraińców. Dynamo dzięki zwycięstwu nad Estoril 1:0 zapewniło sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek. Estoril w grupie E po czterech meczach zgromadziło trzy punkty i zajmuje obecnie trzecią lokatę. Pewny awansu do kolejnej rundy jest również Red Bull Salzburg, który pokonał Dinamo Zagrzeb 5:1.

Mateusz Klich nie znalazł się w składzie meczowym Wolfsburga na mecz z Krasnodarem. Jego drużyna wygrała 5:1, choć do przerwy był bezbramkowy remis. Po przerwie dwie bramki dla Wolfsburga zdobył Hunt. Wanderson zdobył bramkę kontaktową w 72. minucie spotkania, ale już minutę później Wolfsburg podwyższył na 3:1. W końcówce spotkania na murawę wszedł Bendtner, który dołożył dwie bramki. Cały mecz w barwach Krasnodaru rozegrał Artur Jędrzejczyk.

Łukasz Teodorczyk tym razem nie wszedł na murawę nawet z ławki rezerwowych i musiał się tylko przyglądać, jak jego drużyna wygrywa z Aalborgiem 2:0. Dynamo Kijów jest liderem grupy J z dziewięcioma punktami na koncie. Druga jest Steaua Bukareszt, która zremisowała z Rio Ave 2:2. Całe spotkanie w rumuńskim klubie rozegrał obrońca reprezentacji Polski Łukasz Szukała, który "dorobił" się w tym meczu żółtej kartki.