Liga Europejska. Cały mecz Krychowiaka w Sevilli [PODSUMOWANIE]

Sevilla w składzie z Grzegorzem Krychowiakiem bezbramkowo zremisowała na wyjeździe ze Standardem Liege. Reprezentant Polski rozegrał 90 minut. W pozostałych meczach 3. kolejki Ligi Europejskiej po 90 minut rozegrali inni kadrowicze Artur Jędrzejczyk i Łukasz Szukała.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

Remis Sevilli oznacza, że Hiszpanie, obrońcy trofeum, zajmują pierwsze miejsce w grupie G. W drugim spotkaniu Rijeka niespodziewanie pokonała 3:1 na własnym stadionie Feyenoord.

Grali kadrowicze

Po 90 minut rozegrali inni reprezentanci Polski Artur Jędrzejczyk i Łukasz Szukała. Klub Jędrzejczyka, FK Krasnodar, przegrał 2:4 u siebie z Wolfsburgiem. Cały mecz na ławce rezerwowej niemieckiej drużyny przesiedział Mateusz Klich. W grupie H Wolfsburg z czterema punktami jest drugi. Krasnodar zajmuje ostatnie miejsce z dwoma oczkami. Prowadzi Everton (5), który bezbramkowo zremisował z Lille (3).

Z kolei Steaua Szukały pokonała 2:1 na własnym stadionie Rio Ave. 23 minuty w koszulce Dynama Kijów zaliczył Łukasz Teodorczyk, który wszedł na boisko przy stanie 2:0 dla Aalborga. Duńczycy w doliczonym czasie gry zdążyli jeszcze wbić trzeciego gola. Sytuacja w grupie J po trzech kolejkach jest ciekawa, bo po sześć punktów mają Steaua (jest liderem), Dynamo i Aalborg. Z zerem na koncie jest Rio Ave.

Torino bez swojego kapitana Kamila Glika, który był rezerwowym, pokonało u siebie 2:0 HJK Helsinki. Włosi pozostają bez porażki w grupie B i z siedmioma punktami prowadzą. O dwa wyprzedzają Club Brugge, w którym 56 minut w spotkaniu z FC Kopenhaga rozegrał Waldemar Sobota. Obie bramki w meczu padły tuż przed końcem. W 87. minucie gola dla Duńczyków strzelił Amartey. W doliczonym czasie gry wyrównał Vazquez.

Wygrana Trabzonsporu

W grupie L, w której gra Legia (w środę wygrała 1:0 z Metalistem), Trabzonspor wygrał 2:0 u siebie z Lokeren. Turcy oba gole strzelili po przerwie. W 66. minucie najpierw trafił Yatabare, który głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Cztery minuty przed końcem wynik meczu ustalił Constant, uderzając w krótki róg bramki Lokeren po podaniu Bosingwy. W ten sposób drużyna Halihodzicia ma sześć punktów i traci trzy do lidera z Warszawy. Lokeren z trzema oczkami jest trzeci. Ostatni bez choćby punktu jest Metalist Charków.

Skandal w Bratysławie

O skandalu można mówić w spotkaniu Slovana ze Spartą Praga. W 40. minucie mecz został przerwany z powodu zamieszek na trybunach stadionu w Bratysławie. Dopiero po kilkudziesięciu minutach udało się dograć pierwszą połowę. Po przerwie dominowali już piłkarze ze stolicy Czech, którzy wygrali 3:0 po golach Lafaty, Kanate i Krejciego.