Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA słusznie nie ukarała FK Rostów

Wbrew temu co napisaliśmy wcześniej, decyzja UEFA o nie ukaraniu FK Rostów była słuszna. Sytuacja nie jest podobna do tej, w której znalazła się Legia Warszawa.
W spotkaniu Trabzonsporu z FK Rostów nad Donem, w eliminacjach Ligi Europy, w rosyjskiej drużynie wystąpił zawodnik, który według tureckiego klubu powinien być zawieszony. Komisja dyscyplinarna UEFA wniosek Tranzonsporu odrzuciła.

W meczu rozegranym na swoim stadionie Trabzonspor pokonał Rostów 2:0. Ale turecki klub zgłosił do UEFA, że w zespole rywali zagrał nieuprawniony zawodnik. To Réginal Goreux, 26-letni belgijski obrońca, który cztery lata temu, jeszcze jako gracz Standardu Liege, został ukarany w europejskich pucharach trzema żółtymi kartkami i odsunięty od trzech spotkań. Pauzował tylko w dwóch. W Trabzonie rozegrał 90 minut. Turcy domagali się walkoweru 3:0.

We wtorek sprawą zajmowała się komisja dyscyplinarna UEFA. Według rosyjskich mediów, powołujących się na prawnika reprezentującego Rostów, protest Trabzonsporu został odrzucony, a wynik z boiska utrzymany. Powodów europejska federacja na razie nie podała.

Komisja decyzję podjęła słuszną ponieważ w sprawie Goreux wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Jak ustaliliśmy piłkarz został najpierw ukarany zawieszeniem na jeden mecz za trzecią żółtą kartkę, a następnie dostał dwa mecze kary za zachowanie w meczu w Krakowie. Kary odbywa się chronologicznie co do kolejności ich otrzymania. Dwa mecze zawieszenia piłkarz odbył już w kolejnej rundzie, a trzeciego nie musiał, bo zgodnie z przepisami UEFA pauzować za kartki można tylko w tym sezonie, w którym się otrzyma.

Sytuacja nie jest podobna do tej, w której była Legia Warszawa. Stołeczny klub za grę nieuprawnionego Bartosza Bereszyńskiego w drugim meczu el. Ligi Mistrzów z Celtikiem Glasgow została ukarana walkowerem.Więcej o:
Komentarze (60)
UEFA słusznie nie ukarała FK Rostów
Zaloguj się
 • sylenth

  Oceniono 218 razy 196

  ciekawe czy uefa zostanie wpuszczona na finał pucharu uefa na narodowym

 • adamiakadam1

  Oceniono 211 razy 177

  Przecież jest napisane że w rosyjskiej drużynie były nieprawidłowości. A jak michałek platiniek miałby podskoczyć putinowi? No co wy, wczoraj się urodziliście? N

 • benkenobik

  Oceniono 152 razy 134

  Bo UEFA to żli ludzie!
  Banda sprzedawczyków i tyle!
  Co nie znaczy, że Legia nie zrobiła głupoty - zrobiła wielką!

 • bigosmiszcz

  Oceniono 145 razy 123

  UEFA MAFIA !!!

  UEFA się skończyła.

 • ozimek79

  Oceniono 129 razy 117

  Są równi i równiejsi ;) Gazprom jako sponsor LM, czy MŚ w Rosji nie mają pewnie żadnego znaczenia...

 • augenthaler

  Oceniono 97 razy 83

  UEFA i wszystko jasne. Jak teraz legaliści będziecie tłumaczyć decyzję tej organizacji? Wcześniej powołując się na przepisy i regulaminy twierdziliście, że Legia innej kary otrzymać nie mogła.
  A jaką karę może otrzymać federacja rosyjska za bezprawne dokooptowanie do swoich rozgrywek trzech klubów z Krymu?
  Legaliści, formaliści, bardzo proszę o wasz konstruktywny głos w dyskusji.

 • prawdziwy_cubic

  Oceniono 88 razy 82

  Daj kamienia!

 • amorvertical

  Oceniono 75 razy 69

  Ruscy wiedzieli przy którym stoliku należy postawić teczkę z gotówką

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX