Liga Europejska. Popis Mierzejewskiego i Tottenhamu. Lyon znów rozczarował

Za nami druga kolejka fazy grupowej Ligi Europejskiej. Legia Warszawa na własnym stadionie przegrała 0:1 z Apollonem, ale w całej Europie odbyło się wiele innych ciekawych spotkań. W kilku z nich nie zabrakło Polaków, najlepiej z nich spisał się Adrian Mierzejewski, który strzelił gola i zaliczył asystę w barwach Trabzonsporu.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

W czwartkowych meczach Ligi Europejskiej zobaczyliśmy pięciu Polaków. W barwach Betisu Sevilla całe spotkanie rozegrał Damien Perquis, jednak nie zdołał on uchronić swojej drużyny przed stratą bramki. Polak dostał żółtą kartkę w 41. minucie, a jego drużyna zremisowała 1:1 z Rijeką. Ukarany żółtym kartonikiem został też Jarosław Fojut, który w barwach Tromso rozegrał cały mecz przeciwko Sheriffowi Tiraspol. Tam również padł remis 1:1.

Najwięcej powodów do pochwał zebrał Adrian Mierzejewski. Polak najpierw bardzo ładnym uderzeniem z dystansu strzelił gola na 2:0, a w 35. minucie asystował przy trzecim trafieniu swojej ekipy w meczu z Lazio. Mimo to Trabzonspor nie potrafił wygrać spotkania, które zakończyło się remisem 3:3.

Poniżej możecie zobaczyć bramkę polskiego pomocnika:

W bramce PSV Eindhoven zobaczyliśmy Przemysława Tytonia. Polakowi udało się zachować czyste konto przez całe spotkanie z Czernomorcem Odessa. Ukraińcy oddali w tym meczu trzy celne strzały, więc Polak nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. PSV ostatecznie wygrało 2:0.

Tuż po przerwie w meczu Bordeaux - Maccabi Tel-Aviv na boisko wszedł Ludovic Obraniak. Polak nie pomógł jednak swojej drużynie w zgarnięciu trzech punktów. Ekipa z Francji okazała się gorsza od zespołu z Izraela i przegrała 2:1.

Z innych spotkań, w których zabrakło Polaków, ciekawie było w Rosji, gdzie Anży Machaczkała musiała uznać wyższość Tottenhamu. Ekipa z Londynu wygrała 2:0 po bramkach Defoe i Chadliego. Po raz kolejny zawiódł Olympique Lyon, który tylko zremisował z portugalską Vitorią Guimares.

Zgodnie z planem swoje spotkania wygrały m.in. PSV Eindhoven (2:0 z Czernomorcem Odessa), Sevilla (2:0 z Freiburgiem) i Valencia (2:0 z Kubaniem).