Liga Europejska. Sir Alex Ferguson: ponoszę całkowitą winę za porażkę

Sir Alex Ferguson wziął na siebie całkowitą odpowiedzialność za porażkę Manchesteru United z Ajaxem na Old Trafford. - Postawiłem na zbyt wielu młodych piłkarzy - przyznał szkocki menedżer, dodając, że Liga Europejska pozbawiła go zwyczajowych czwartków w kinie. Manchester przegrał 1:2 ale awansował, dzięki dwóm golom z Amsterdamu.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Pierwszy mecz z Ajaksem w Amsterdamie miał przekonać tych, którzy przewidywali, że rozżalony odpadnięciem z Ligi Mistrzów United zlekceważy mniej prestiżowe europejskie

rozgrywki . Podopieczni Fergusona wywieźli jednak z Holandii dwie cenne bramki, a w meczu rewanżowym szybko strzelili trzecią - Chicharito trafił do siatki już w 6. minucie. Później jednak mecz zaczął przypominać najgorsze występy Czerwonych Diabłów w fazie grupowej LM. Goście wyrównali, a potem objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.

- To moja wina - mówi cytowany w angielskim tabloidzie "The Sun" Sir Alex Ferguson - postawiłem na zbyt wielu młodych piłkarzy, zwłaszcza z tyłu. To było zbyt ryzykowne jak na grę w europejskich pucharach.

Ferguson postawił w czwartek na obronę złożoną z braci Da Silva, Phila Jonesa i Chrisa Smallinga. Przyznał także, że Ajax grał w drugiej połowie bardzo dobrze, podczas gdy jego piłkarzom udało się oddać zaledwie jeden strzał na bramkę.

Wcześniej, Szkot, dla którego gra w Lidze Mistrzów była rutyną, przyznał, że czwartkowe wieczory zazwyczaj spędzał w kinie i bardzo mu tego brakuje.

W 1/8 finału Manchester zmierzy się z Athletikiem Bilbao.