Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. "Marca": Arbiter nie uznał prawidłowo zdobytej bramki

W 47. minucie meczu Barcelony z Realem Madryt bramkę dla "Królewskich" zdobył Gonzalo Higuain. Arbiter tego spotkania, Belg Frank De Bleeckere gola nie uznał dopatrując się faulu Cristiano Ronaldo na Javierze Mascherano.
Cristiano Ronaldo dostał piłkę na środku boiska i popędził z nią w kierunku bramki Barcelony. Gdy mijał kolejnych graczy Barcelony, z rytmu biegu wybił go faulujący Gerard Pique. Ronaldo przed upadkiem zdołał końcem buta wypuścić piłkę do wychodzącego na pozycję sam na sam z Valdesem Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk wygrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy i strzałem w kierunku dalszego słupka zdobył bramkę. Arbiter gola nie uznał, bo Ronaldo przy upadku przewrócił Javiera Mascherano, który w tej sytuacji był jedynym obrońcą Barcelony, który mógł przeszkodzić Higuainowi w zdobyciu bramki.

De Bleeckere nie dopatrzył się jednak przewinienia Pique, lecz podyktował rzut wolny dla Barcelony za faul Ronaldo na Mascherano. Decyzja była o tyle dziwna, że upadający, faulowany, Portugalczyk nie mógł uniknąć zderzenia z Javierem Mascherano. "Marca" nazwała przewinienie to przewinienie "przypadkowym" i skrytykowała Belga za "nieuznanie prawidłowo zdobytej bramki".

Więcej o: