Liga Mistrzów. UEFA ukarze i Real i Barcelonę?

UEFA wszczęła postępowania dyscyplinarne przeciwko Realowi Madryt i FC Barcelonie po środowym meczu Ligi Mistrzów. Sprawy będą dotyczyć m.in. czerwonych kartek dla Pepe i Jose Pinto, a także niewłaściwych zdaniem UEFA wypowiedzi Jose Mourinho na konferencji prasowej.
W środę Barcelona wygrała w Madrycie 2:0. Real kończył spotkanie na Santiago Bernabeu w dziesiątkę, gdyż w 62. minucie czerwoną kartkę ujrzał Portugalczyk Pepe. Chwilę później arbiter odesłał na trybuny także Jose Mourinho, który krytykował jego decyzje. UEFA w czwartek oświadczyła, że w tej sprawie rozpocznie postępowanie dyscyplinarne. Złożenie oficjalnej skargi do władz organizacji planowała także Barcelona, której nie podobało się, to co Portugalczyk mówił na pomeczowej konferencji. Jego wypowiedzi dotyczące m.in. pracy arbitrów i sugestii, że UEFA wspiera Barcelonę, także będą brane pod uwagę podczas dochodzenia UEFA.

Po przegranym przez Real meczu Mourinho powiedział m.in.: - Dlaczego? Dlaczego tak fantastyczny zespół potrzebuje wsparcia sędziów. Frisk (sędziował półfinał Ligi Mistrzów Chelsea - Barcelona w 2009 roku), Stark. Dlaczego? Dlaczego? Futbol powinien być równy dla wszystkich, lepszy powinien zwyciężać.

- Nie wiem, czy Barcelona jest z kimś zaprzyjaźniona czy nie. To świetny zespół, ale mają niesłychaną moc. Pepe dostał czerwoną kartkę, ja też. Nie wiem za co - mówił Mourinho.

Postępowanie nie ominie także katalońskiego klubu, który może spodziewać się kary za zachowanie swojego rezerwowego bramkarza Jose Pinto. W przerwie w tunelu na Santiago Bernabeu doszło do przepychanki między piłkarzami. Czerwoną kartką ukarany został Pinto, który spoliczkował jednego z zawodników Realu. Pinto nie będzie mógł zagrać w rewanżu.