Liga Mistrzów. Manchester bliżej półfinału

Chelsea Londyn przegrała z Manchesterem United 0:1 w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Bohaterem został strzelec jedynego gola Wayne Rooney.
Kartki: Zhirkov, Ramires, Essien, Torres - żółte
Skład: P. Cech - Bosingwa (79 - Obi Mikel), Ivanovic, Terry, A. Cole - Essien, Lampard - Ramires, Zhirkov (70 - Malouda) - Fernando Torres - Drogba (71 - Anelka)
Bramki: Rooney (24)
Kartki: Vidic, van der Sar - żółte
Skład: van der Sar - Rafael da Silva (51 - Nani), R. Ferdinand, Vidic, Evra - Carrick, J.-S. Park (90 - Smalling) - Valencia, Giggs - Rooney, Hernandez (78 - Berbatow)
Wszystkie bramki Ligi Mistrzów »

W środę Ryan Giggs został najstarszym piłkarzem Manchesteru United w Lidze Mistrzów. 37-letni Walijczyk o 9 dni pobił osiągnięcie Laurenta Blanca. W 24. minucie zobaczył, że przed bramką Petra Cecha czeka na piłkę Wayne Rooney i podał mu, a napastnik Manchesteru strzelił jedynego gola.

Kilka tygodni temu w lidze Chelsea pokonała Manchester na Stamford Bridge 2:1. United ostatnio gra w kratkę, od początku marca w sześciu spotkaniach w lidze, Lidze Mistrzów i Pucharze Anglii straciło osiem bramek, ale w środę wieczorem londyńczycy nie potrafili im strzelić gola, choć im bliżej końca meczu tym bardziej ich przewaga rosła. Pomógł im sędzia, który w ostatnich minutach nie zagwizdał, gdy Patrice Evra powalił zapaśniczym chwytem w polu karnym Ramiresa, ale sukces goście zawdzięczają przede wszystkim świetnym interwencjom bramkarza Edwina van der Sara.

Gospodarze byli dłużej przy piłce. Strzelali prawie dwa razy częściej, ale 40-letni Holender fruwał w polu karnym jakby był o połowę młodszy. W 75. minucie wyciągnął się w powietrzu i obronił strzał głową Fernando Torresa. Hiszpan kupiony przed rundą wiosenną z Liverpoolu za 50 mln funtów wciąż nie strzelił gola dla Chelsea.

O szlagierowym półfinale z Realem może już myśleć Barcelona. Madrytczycy we wtorek rozbili u siebie Tottenham 4:0. W środę Katalończycy nie dali szans Szachtarowi Donieck i ograli Ukraińców 5:1. - Nasi Brazylijczycy są tak samo dobrzy jak ich piłkarze - zapewniał przed meczem trener gości Mircea Lucescu. Pomylił się. Luiz Adriano, Jadson i Willian, gdy rzadko zapędzali się pod bramkę Victora Valdesa, niemiłosiernie się mylili. Jedyną bramkę dla gości strzelił po dośrodkowaniu z rzutu wolnego ukraiński obrońca Jarosław Rakitski.

Czytaj relację Zczuba.pl z meczu Chelsea - Manchester »