Liga Mistrzów. Inter upokorzony w Bremie

3:0 Werder pokonał pewny awansu do kolejnej rundy Inter, ale mediolańczycy wyjdą z grupy A z dopiero drugiego miejsca, za Tottenhamem. W kolejnej fazie Ligi Mistrzów zagra także FC Kopenhaga, która 3:1 pokonała Panathinaikos, a swój pierwszy, historyczny punkt w tych rozgrywkach zdobyli piłkarze Bursasporu.
Zczuba.tv: Wtorkowe bramki z LM »

Grupa A

Werder - Inter 3:0 »

Inter zamiast walczyć o pierwsze miejsce w grupie w kiepskim stylu przegrał w Bremie i spadł na drugą lokatę. Trener Rafa Benitez mimo awansu do kolejnej rundy, nie może być pewny zachowania posady w drużynie, która broni trofeum. Bramki dla Werderu zdobyli Proedl, Arnautovic i Pizarro.

Twente - Tottenham 3:3 »

Ależ mecz w Enschede. Tottenahm prowadził trzykrotnie i trzy razy Twente wyrównywało. W 12 minucie samobójczego gola zdobył Wisgerhof, ale już dziewięć minut później z rzutu karnego wyrównał Landzaat. Tuż po przerwie Tottenham znów objął prowadzenie - gola zdobył Defoe, ale Twente po raz kolejny szybko odpowiedziało. Remis Holendrom dał gol Rosalesa. Tottenham nie przestawał atakować. W 59. minucie swoją drugą bramkę zdobył Defoe, ale Twente potrzebowało tylko pięciu minut na wyrównanie, gol padł po uderzeniu Chadliego.

Grupa B

Lyon - Hapoel 2:2 »

Lacazette odebrał Hapoelowi Ligę Europejską. Po jego trafieniu Lyon zremisował z mistrzem Izraela 2:2 i przesądził o układzie tabeli grupy B. Francuzi wychodzą z drugiego miejsca, a dla Hapoelu przygoda z europejskimi pucharami już się skończyła.

Benfica - Schalke 1:2 »

Benfica mimo porażki zagra w Lidze Europejskiej. Schalke prowadziło od 20. minuty po golu Jose Jurado, a dziewięć minut przed końcowym gwizdkiem na 2:0 podwyższył Howedes. W 87. minucie kontaktowego gola dla Benfiki zdobył Luisao.

Grupa C

Manchester - Valencia 1:1 »

Manchester United wychodzi z pierwszego miejsca z grupy, Valencia kończy druga. W ostatni meczu podopieczni Alexa Fergusona zremisowali z Hiszpanami 1:1. Czytaj relację »

Bursaspor - Rangers 1:1 »

Bursaspor w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów zdobył swój pierwszy punkt w tych rozgrywkach. Turcy zremisowali z Rangersami, a bramki strzelali Miller dla Szkotów i Yildirim dla gospodarzy. Rangersi zagrają w Lidze Europejskiej, Bursaspor kończy przygodę z pucharami.

Grupa D

FC Barcelona - Rubin 2:0 »

Pewne zwycięstwo Barcelony, która na mecz z Rubinem wystawiła rezerwy. Zespół z Kazania, w barwach, którego 90 minut rozegrał Rafał Murawski, po raz pierwszy przegrał z Katalończykami. Bramki dla mistrzów Hiszpanii strzelali Fontas i Vazquez.

FC Kopenhaga - Panathinaikos 3:1

Wielki sukces FC Kopenhagi. Duńczycy wygrali 3:1 z Panathinaikosem i awansowali z drugiego miejsca do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Bramki dla gospodarzy strzelali Vingaard, Gronkjaer i samobójczą Cisse. Honorowe trafienie dla Greków zaliczył Kante.

Wszystkie bramki Ligi Mistrzów znajdziesz tutaj »