Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Bramkarz Barcelony naśladował gwizdek sędziego - nie zagra w dwóch meczach

Bramkarz trzeciego zespołu hiszpańskiej Primera Division FC Barcelony Jose Manuel Pinto został zawieszony na dwa mecze w europejskich rozgrywkach UEFA. Decyzję o ukaraniu piłkarza podjęła Komisja Kontroli i Dyscypliny UEFA. Pinto naśladował w meczu LM dźwięk gwizdka sędziego, czym zakłócał prawidłowy przebieg spotkania.
20 października w meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Barceloną a FC Kopenhagą Jose Manuel Pinto pojawił się w pierwszym składzie hiszpańskiego zespołu zmieniając w bramce chorego Victora Valdesa. Pierwszy bramkarz Katalończyków zmagał się wówczas z wirusem, który wywołał wysoką gorączkę oraz wymioty. Mistrz Hiszpanii sprzed roku wygrał spotkanie w Grupie D 2:0 po bramkach Messiego w 19. i 90. minutach.

Jose Pinto został ukarany za naśladowanie gwizdka sędziego, czym próbował zatrzymać dobrze zapowiadający się atak duńskiego klubu.

Pinto opuści dwa najbliższe mecze hiszpańskiego zespołu w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA przeciwko FC Kopenhaga w Danii we wtorek oraz Panathinaikosowi w Grecji 24 listopada. Odwołanie Hiszpan może złożyć w ciągu trzech dni od ogłoszenia kary.

Barcelona prowadzi w Grupie D z siedmioma punktami, FC Kopenhaga ma punktów sześć, Rubin Kazań - 2, a Panathinaikos zamyka tabelę z zaledwie punktem na koncie.

Diego Maradona chce do Premier League  »


Więcej o: