Gra Liga Mistrzów. Barcelona i Valencia gromią, Inter i Manchester tracą punkty

Dużo bramek i emocji na początek kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Dobrą formę pokazały kluby z Hiszpanii - Barcelona rozbiła 5:1 Panathinaikos, a Valencia na wyjeździe rozgromiła 4:0 Buraspor. Punkty stracił Inter Mediolan, który zremisował 2:2 z holenderskim Twente Enschede i Manchester United, po bezbramkowym remisie z Glasgow Rangers.

Zobacz bramki z pierszego dnia na Z Czuba.tv >

GRUPA A

Twente Enschede - Inter Mediolan 2:2 (2:2) ?

Nieoczekiwana strata punktów obrońców tytułu! W 14. minucie prowadzenie Interowi dał niezawodny Wesley Sneijder, ale potem dwie bramki zdobyli gospodarze. Najpierw w 22. minucie wyrównał Theo Janssen, a następnie piłkę do własnej bramki skierował najlepszy gracz poprzedniej edycji Ligi Mistrzów Diego Milito.

W 41. minucie Inter odrobił straty po golu Eto'o, ale w drugiej połowie gole już nie padły i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Werder Brema- Tottenham Hotspur 2:2 (1:2) ?

Po dwudziestu minutach było 2:0 dla gości po tym jak samobójczą bramkę zdobył Petri Pasanen a niedługo potem podwyższył Peter Crouch. Jeszcze przed przerwa kontaktową bramkę dla Werderu zdobył Hugo Almeida, a zaraz po przerwie wyrównał Marko Marin. Więcej bramek nie padło, co oznacza, że wszystkie drużyny będą ex aequo na pierwszym miejscu w tabeli.

Reprezentant Polski Sebastian Boenisch cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

GRUPA B

Benfica Lizbona - Hapoel Tel-Aviv 2:0 (1:0) ?

W 21. minucie prowadzenie gospodarzom dał Luisao a w 68. minucie podwyższył Oscar Cardozo, strzelając bramkę na wagę objecia pozycji lidera grupy B przez Benfikę.

Olympique Lyon - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:0 (1:0) ?

Lyon w lidze francuskiej zawodzi, podobnie jak Schalke w Bundeslidze. Na miedzynarodowej arenie lepsi okazali się gospodarze, wygrywając minimalnie po bramce Michela Bastosa. Od 38. minuty goście grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Benedikta Howedesa.

GRUPA C

Manchester United - Glasgow Rangers 0:0 (0:0)

Manchester United zaczyna u siebie z Glasgow Rangers. W pierwszym składzie wyszedł Tomasz Kuszczak i nie puścił bramki. Jego kolegom nie udało się pokonać golkipera rywali i Manchester zaczął od rozczarowującego remisu.

Tak relacjonował ten mecz portal Z Czuba

Bursaspor - Valencia 0:4 (0:2) ?

Od 16. minuty Valencia prowadziłą po golu Tino Costy. W 41. minucie podwyższył Aritz Aduriz. Trzecią bramkę dołożył w 68. minucie Pablo Hernandez a czwartą w 68. Roberto Soldado. Valencia rozgromiła Turków i prowadzi w grupie C.

GRUPA D

Barcelona - Panathinaikos 5:1 (3:1) ?

Walkę o odzyskanie tytułu udanie zaczęła FC Barcelona. Co prawda prowadzenie dla gości zdobył Sidney Govou, ale potem rozpoczęła się kanonada katalończyków. Dwie bramki zdobył Leo Messi, który mógł skompletować hat-tricka, ale zmarnował rzut karny. Po jednym trafieniu dołożyli David Villa, Pedro i Dani Alves.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo na Sport.pl. ?

FC Kopenhaga - Rubin Kazań 1:0 (0:0) ?

Jedyną bramkę w 87. minucie zdobył Dame N'Doye. Cały mecz w barwach gości rozegrał Rafał Murawski.

100 stron o LM już w kioskach - Skarb Mistrzów Sport.pl ?