Anderlecht odpada z Ligi Mistrzów po kompromitujących karnych

W Lidze Mistrzów w sezonie 2010/2011 zagra Partizan Belgrad, który po serii rzutów karnych wyeliminował Anderlecht Bruksela. Gospodarze sami są sobie winni. Na pięć prób trzy razy przestrzelili jedenastkę wysoko nad bramką.
Bramki z meczów Sampdoria - Werder i Anderlecht - Partizan na zczuba.tv

Pierwszy mecz w Belgradzie zakończył się remisem 2:2. Po 53. minutach wydawało się, że gospodarze szybko pożegnają się z tegorocznymi rozgrywkami. Dwie bramki Cleo zaszokowały kibiców w Brukseli. W 64. minucie kontaktowego gola zdobył jednak Lukaku, a dziewięć minut później wyrównał Gillet. Do końca połowy wynik nie uległ zmianie. Sędzia zarządził dogrywkę, która również nie przyniosła rozstrzygnięcia.

O wszystkim zadecydowała seria rzutów karnych, w których gospodarze pudłowali niemiłosiernie. Najpierw Matias Suarez przestrzelił karnego wysoko nad bramką. Jego wyczyn w następnej serii powtórzył Lucas Biglia. Serbowie jednak również nie strzelali najlepiej, co dawało jeszcze szanse gospodarzom. W ostatniej serii Stankovic pewnie wykorzystał jedenastkę i Partizan prowadził 3:2. Do piłki jako ostatni podszedł Mbark Boussoufa i strzelił... Panu Bogu w okno.

Anderlecht zagra w rozgrywkach grupowych Ligi Europejskiej. Losowanie grup eliminacyjnych Ligi Mistrzów odbędzie się w czwartek.

Komplet wyników meczów wtorkowych:

Grupa "mistrzowska"

Sheriff Tyraspol - FC Basel 0:3 (0:0) pierwszy mecz 0:1; awans: FC Basel

Anderlecht Bruksela - Partizan Belgrad 2:2 dogr. (2:2, 0:1), karne 2:3, pierwszy mecz 2:2; awans: Partizan

Hapoel Tel Awiw - Red Bull Salzburg 1:1 (0:1), pierwszy mecz 3:2; awans: Hapoel

Grupa "niemistrzowska":

Sampdoria Genua - Werder Brema 3:2 dogr. (3:1, 2:0), pierwszy mecz 1:3; awans: Werder

FC Sevilla - SC Braga 3:4 (0:1), pierwszy mecz 0:1; awans: SC Braga