Liga Mistrzów. Hiszpańska prasa: Koniec pięknego snu...finał w telewizji

Jeden gol Barcelony to było zbyt mało, by odrobić straty z pierwszego meczu, przegranego z Interem w Mediolanie 1:3. Drużyna Mourinho wyeliminowała z Ligi Mistrzów Barcelonę i przerwała piękny sen Guardioli, trwający od poprzedniego sezonu. - Finał obejrzą w telewizji, 650 kilometrów od Madrytu - pisze hiszpański dziennik AS. - Ta historia nie miała szczęśliwego zakończenia - wtóruje Marca.

Inter w finale Ligi Mistrzów! Godzinę Mediolańczycy grali w dziesiątkę, przegrali z Barceloną 0:1, ale awansowali dzięki wygranej 3:1 w pierwszym meczu. 22 maja w Madrycie. W wielkim finale zagrają z Bayernem Monachium - opis środowego półfinału Ligi Mistrzów znajdziesz tutaj .

Hiszpańska prasa docenia kunszt Mourinho, jego taktykę obronną, jednocześnie pisząc o rozczarowaniu ze strony Barcelony. Finał był blisko, ale straty z pierwszego meczu okazały się zbyt duże. Teraz Barcelonie zostaje tylko obejrzenie meczu o tytuł w telewizji...650 kilometrów od Madrytu i Santiago Barnabeu, gdzie finał zostanie rozegrany. Oto fragmenty z relacji hiszpańskiej prasy po meczu Inter - Barcelona:

ABC:

"Rozczarowanie na Camp Nou"

Ten wynik to wielkie rozczarowanie. Barcelona wygrała, ale zwycięstwo nic im nie dało. Straty z pierwszego meczu, przegranego 1:3, były zbyt duże, a obrona Interu zagrała imponująco. Barcelona nie zagra w finale w Madrycie i jest to rozczarowanie tym większe, że zagra tam Van Gaal, były trener Barcy - pisze ABC.

Marca:

"Barcelona budzi się z pięknego snu"

Nie dali rady. Marzenia Barcelony o finale zostały przerwane przez Inter, mimo że ten grał w "10" od 28 minuty meczu. Nadzieję Guardioli dał Pique w 83 minucie, ale to było zbyt mało, gdyż w pierwszym pojedynku było 3:1 dla rywali. Piękny sen o kolejnym wspaniałym sezonie Barcelony został brutalnie przerwany przez piłkarzy Mourinho. Ta historia nie miała szczęśliwego zakończenia - czytamy na stronie internetowej dziennika Marca.

AS:

"650 km od Madrytu"

Inter przyjął taktykę rzymskiego legionu. Utworzył formacje "żółwia" i chowając się, broniąc, grając na czas - przetrwał mecz. Barcelona była bezradna, nawet po czerwonej kartce dla Motty. Stać ją było tylko na budzącego wątpliwości gola Pique. Wielki Mourniho. Finał Inter - Bayern. Barcelona obejrzy ten mecz w telewizji...650 km od Madrytu - pisze na swojej stronie internetowej "AS".

El Mundo Deportivo:

"Wygrali, ale finał dla Interu"

Barcelona wygrała z Interem po golu Pique 1:0, ale to było zbyt mało. Inter zagrał w jedyny dający szanse na wyeliminowanie Barcy sposób i mu się udało. Walka była wspaniała, publiczność dopingowała jak nigdy, ale to Inter zagra w finale Ligi Mistrzów - możemy przeczytać na stronie internetowej El Mundo Deportivo.