Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jose Mourinho - najbardziej pożądany trener w Europie

- Największy hit kolejnego okna transferowego nie będzie dotyczył piłkarza, a trenera. Jose Mourinho po meczu z Barceloną może dyktować największym europejskim klubom swoją cenę - uważa brytyjski 'Times'.
Zobacz półfinałowe bramki z Ligi Mistrzów »

Inter Mediolan wygrał w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów z FC Barceloną 3:1. Słowa pochwały z całego piłkarskiego świata napływają w stronę trenera Włochów Jose Mourinho.

- Zwycięstwo nad Barceloną było wielkim taktycznym sukcesem Mourinho i podkreśliło, że jakkolwiek wysokiej pensji by nie otrzymywał i jak wielkie nie byłoby przy tym jego ego - jest tego wart. Charyzma Mourinho sprawia, że mecze z jego udziałem koniecznie trzeba obejrzeć - pisze o Jose Mourinho 'Times'.

Angielska gazeta zwraca uwagę, że Jose Mourinho świetnie ustawił zespół przed meczem z Barceloną.

- To było taktycznie inteligentne. Mourinho nie kazał całej drużynie przeszkadzać indywidualnościom, takim jak Leo Messi. Zamiast tego Inter uprzykrzył życie całej Barcelonie - czytamy w 'Timesie'.

Brytyjska gazeta zauważa, że mimo iż Inter nie jest najlepszą drużyną tej edycji Ligi Mistrzów, to może wygrać rozgrywki. 'Times' dodaje, że już tego lata Jose Mourinho może zmienić klub.

- Wygląda na to, że pożegna się z włoską piłką i odejdzie. Tylko dokąd? Manchester City , który ma pieniądze, żeby skusić Portugalczyka; Real Madryt, który czeka na kogoś, kto pokonałby Barcelonę; a może Manchester United - gdyby tak sir Alex Ferguson nagle powiedział sobie dość? - kończy 'Times'.Więcej o: