Liga Mistrzów. Leicester waleczne, ale bez awansu. Atletico w półfinale

Leicester nie przegrało w tym sezonie Ligi Mistrzów na własnym boisku, ale remis z Atletico 1:1 awansu do kolejnej rundy nie dał. W półfinale po raz szósty w historii klubu zagrają piłkarze z Madrytu.

Leicester przed meczem na własnym stadionie było w trudniejszej sytuacji. W pierwszym meczu w Madrycie przegrało 0:1 po kontrowersyjnym rzucie karnym. W rewanżu też pierwsi bramkę strzelili piłkarze z Madrytu. W 26. minucie świetne dośrodkowanie Filipe wykorzystał Saul. Głową skierował piłkę do siatki, Schmeichel nie był w stanie jej sięgnąć.

Mistrzowie Anglii przycisnęli rywali po przerwie. W 61. minucie bramkę dla Leicester strzelił Jamie Vardy, który zachował największą przytomność w zamieszaniu w polu karnym. W kolejnych 10 minutach gospodarze mieli jeszcze trzy kolejne szanse na gola, ale albo bronił Oblak, albo strzały blokowali obrońcy.

Leicester walczyło, ale strat nie odrobiło. To Atletico zagra w półfinale Ligi Mistrzów, po raz szósty w historii.

Losowanie par półfinałowych w piątek w Nyonie.