Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Football Leaks. Wyciekł kontrakt Neymara z Barceloną. Wielkie pieniądze i premia za Złotą Piłkę

"Football Leaks" dotarł do kontraktu Neymara i odsłonił wszystkie zapisy w jego umowie z Barceloną. Brazylijczyk przez pięć lat gry w Hiszpanii zarobi 45,9 miliona euro, ale to nie wszystko. 24-latek może liczyć na solidne premie i nagrody.
Brazylijczyk za podpis pod kontraktem z Barceloną zarobił 8,5 miliona euro. Jego podstawowe wynagrodzenie wynosi 5 milionów euro za sezon, a za każdy mecz, w którym znajdzie się w kadrze meczowej dostaje 100 tysięcy euro. Dodatkowe pieniądze przysługują mu w momencie, w którym wystąpi w przynajmniej 60 procent oficjalnych meczów. Wtedy Barcelona musi wypłacić Neymarowi ponad milion euro.

Finanse reprezentanta Brazylii są mocno uzależnione od wyników katalońskiego klubu. Za każdym razem, gdy Barcelona awansuje do Ligi Mistrzów bez gry w eliminacjach, to na konto piłkarza wpływa 637 500 euro. Awans do fazy pucharowej to 425 000 euro, a zwycięstwo w Champions League to zarobek w wysokości 850 000 euro.

Solidne premie Neymar otrzymuje również za sukcesy w Primera Division. Mistrzostwo Hiszpanii gwarantuje mu 637 500 euro. W przypadku zwycięstwa w Primera Division i Pucharze Króla Brazylijczyk zarobi łącznie 850 000 euro.

Sukces w Pucharze Króla i Lidze Mistrzów to 1 062 000 euro premii, a triumf w Primera Division i Lidze Mistrzów gwarantuje mu 1 487 500 euro. Potrójną koronę kataloński klub wycenił na 1,7 miliona euro. 

Brazylijczyk może też liczyć na premię za zdobycie Złotej Piłki. Jeżeli wygra tę nagrodę w trakcie obowiązywania obecnego kontraktu z Barceloną, to klub zapłaci mu 425 000 euro. Dokumenty do których dotarł "Football Leaks" potwierdzają również, że klauzula odejścia zapisana w kontrakcie Neymara wynosi 190 milionów euro.

Brazylijczyk trafił na Camp Nou w czerwcu 2013 roku, a z katalońskim klubem wywalczył już: Superpuchar Hiszpanii, Puchar Króla, Mistrzostwo Hiszpanii, Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy i klubowe Mistrzostwo Świata.Sędziowie pomagają Barcelonie. Zobacz, w których meczach!


Czy zarobki Neymara odpowiadają jego umiejętnościom?
Więcej o:
Komentarze (8)
Football Leaks. Wyciekł kontrakt Neymara z Barceloną. Wielkie pieniądze i premia za Złotą Piłkę
Zaloguj się
 • pikasso_admin

  Oceniono 10 razy 10

  "PYTANIE Czy zarobki Neymara odpowiadają jego umiejętnością?"

  A czy umiejętności językowe redaktora odpowiadajom zarobką? ;-)

 • louisciffer

  Oceniono 1 raz 1

  "Solidne premier Neymar"- droga Wyborowo, moglibyscie radaktorzynom nadawać tytuł Smudy misiąca, za szczególne osiągnięcia językowe.

 • kuba576

  0

  Poczułem się trochę jak Neymar. Zaokrąglałem do pełnych kwot.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX