Liga Mistrzów. Wolfsburg w ćwierćfinale po pokonaniu Gentu

VFL Wolfsburg awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Niemiec pokonali w rewanżu 1/8 finału 1-0 KAA Gent.
0
Bramki: Schuerrle (74.) Skład: Casteels - Traesch, Knoche, Dante, Rodriguez - Guilavogui, Gustavo - Arnold (83. Vieirinha), Draxler (78. Caligiuri), Schuerrle (89. Schaefer) - Kruse
Gent
Skład: Sels - Rafinha (78. Foket), Nielsen, Gershon, Asare - Dejaegere, Neto, Kums, Matton (68. Seif) - Milicević, Simon (70. Coulibaly)

Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Andre Schuerrle w 74. minucie. Mistrz świata wykończył akcję po dośrodkowaniu Juliana Draxlera z prawej strony boiska.

Spotkanie lepiej rozpoczęli jednak zawodnicy Gentu. Wiedzieli o tym, że po porażce 2-3 w pierwszym meczu do awansu potrzebują co najmniej dwóch goli. Widoczny był zwłaszcza Moses Simon, ale zabrakło groźnych strzałów na bramkę Koena Casteelsa. Najgroźniejsze akcje nie kończyły się uderzeniami lub te były blokowane przez obrońców Wolfsburga.

Niemcy rozpoczęli ten mecz słabo. Obudzili się dopiero po 30 minutach, a w drugiej połowie zaczęli zdecydowanie przeważać. Ale do momentu strzelenia gola na 1-0 na bramkę Selsa nie oddano groźnych strzałów, może poza tym Luiza Gustavo z bliskiej odległości w 56. minucie. Parę chwil później uderzenie Schuerrle z pięciu metrów zablokował obrońca Gentu. Belgowie przeprowadzili potem dwie zmiany, ale niedługo później stracili gola i ich nadzieje na awans umarły. W końcówce goście mieli momentami problemy z wyjściem z własnej połowy.

Gent był debiutantem w tej edycji Ligi Mistrzów. Za to VFL Wolfsburg po raz pierwszy w historii awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek.