Liga mistrzów. Benfica bliżej ćwierćfinałów. Portugalczycy pokonali mistrzów Rosji po golu w doliczonym czasie gry

W pierwszym spotkaniu fazy pucharowej ligi mistrzów Benfica pokonała na własnym obiekcie Zenit Petersburg 1:0. Gol padł w doliczonym czasie gry. Autorem trafienia był Jonas.

Spotkanie na Estadio de Luz nie należało do najciekawszych. Benfica przeważała, ale nie potrafiła stworzyć sobie wielu dogodnych sytuacji podbramkowych. Zenit był niemal zamknięty na własnej połowie i jedynie starał się groźnie kontrować. Niestety lider zespołu przyjezdnych Brazylijczyk Hulk nie był we wtorek najlepiej dysponowany.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i nawet ciężko jest wskazać ciekawsze momenty.

W drugiej odsłonie Zenit miał szansę na objęcie prowadzenia po groźnym strzale Hulka i późniejszej próbie Alexa Witsela, ale dobrymi interwencjami popisał się golkiper Benfici Julio Cesar.

Kluczowym momentem spotkania była 90. minuta meczu. Domenico Criscito zupełnie bez sensu sfaulował przed polem karnym zawodnika gospodarzy i obejrzał za karę drugą żółtą kartkę. W konsekwencji Benfica otrzymała stały fragment gry, który zamieniła na bramkę. Nicolas Gaitan dośrodkował w pole karne, a Jonas strzałem głową umieścił piłkę w siatce. W kolejnych dwóch minutach doliczonego czasu gry, gospodarze byli bliscy kolejnych bramek, ale wynik nie uległ już zmianie.

Rewanż odbędzie się 9 marca w Petersburgu.

Klopp, Mourinho, Trapattoni Trenowali polskich piłkarzy, czy rozpoznasz kto kogo?[QUIZ]