Grała Liga Mistrzów. Wysoka wygrana Atletico, zwycięstwo Galatasaray, remis w Turynie

Grzegorz Krychowiak był jedynym Polakiem grającym w środowych meczach piłkarskiej Ligi Mistrzów. Jego Sevilla przegrała na wyjeździe z Manchesterem City 1:2, a pomocnik gości był na boisku przez cały mecz. W pozostałych meczach Atletico pewnie pokonało Astanę 4:0, a Manchester United zremisował w Moskwie z CSKA 1:1.

Gola na wagę punktu dla "Czerwonych Diabłów" strzelił w 65. minucie Anthony Matrial. Dzięki temu Anglicy wciąż liczą się w grze o awans do 1/8 finału LM. Mają na koncie cztery punkty, tyle samo co drużyna z Moskwy. Liderem grupy B jest zaś VfL Wolfsburg, który także w środę pokonał PSV 2:0. Gole strzelili Max Kruse oraz Bas Dost. Holendrzy w końcówce meczu nie wykorzystali rzutu karnego.

W grupie C zwyciężali gospodarze. Galatasaray, mimo że przegrywał 0:1, to jednak zdołał pokonać Benficę 2:1. Z kolei Atletico nie miało najmniejszych kłopotów z Astaną i pokonało ją na Estadio Vicente Calderon 4:0. Dzięki wygranej madrytczycy są liderem grupy, drugie miejsce zachowała Benfica.

W grupie D punkty stracił Juventus, który bezbramkowo zremisował w Turynie z Borussią Moenchengladbach. W drugim meczu Manchester City pokonał Sevillę 2:1. Wygraną w doliczonym czasie gry zapewnił "Obywatelom" Kevin De Bruyne. Grzegorz Krychowiak pokazał się z dobrej strony. Zagrał 90 minut, oddał jeden bardzo groźny strzał.

W grupie A hit kolejki rozczarował. Na Parc de Prices PSG zremisowało bezbramkowo z Realem Madryt. "Królewscy" stracili punkty, ale pozostali liderami grupy. W drugim meczu Malmoe skromnie wygrał z Szachtarem 1:0.