Liga Mistrzów. Dwa samobóje w meczu Astany z Galatasaray

Debiutująca w Lidze Mistrzów FK Astana zremisowała 2:2 w meczu grupy C z Galatasaray. Dwa z czterech goli padły po strzałach samobójczych.
FK Astana
Bramki: Balta (77. - sam.), Canas (89.) Skład: Erić - Ilić, Anicić, Postnikow, Szomko - Dżołczijew (79. Nuserbajew), Maksimović, Canas, Kethevoama (82. Mużykow) - Żukow (89. Szczetkin) - Kabananga
Galatasaray
Bramki: Kisa (31.), Erić (86. - sam.) Kartki: Inan, Gumus - żółta Skład: Muslera - Denayer, Kaya, Balta, Carole - Inan, Kisa (82. Gumus) - Podolski (68. Rodriguez), Sneijder, Oztekin (90. Sarioglu) - Bulut
Pechowymi strzelcami okazali się Hakan Balta z Galatasaray, który pokonał swojego bramkarza w 77. minucie, oraz golkiper Astany Nenad Erić, który dziewięć minut później skierował piłkę do własnej bramki. Dwa prawidłowe gole zaliczyli Kisa (Galatasaray) w 31. minucie oraz w 89. minucie Roger Canas (Astana) - choć i ten padł z wydatną pomocą nieszczęśliwie interweniującego obrońcy "Galaty" Carole.

Dla mistrzów Kazachstanu to historyczny punkt w Champions League. Na inaugurację rozgrywek zespół Stanimira Stoiłowa przegrała bowiem z Benficą w Lizbonie 0:2. Drugim środowym meczem w tej grupie będzie rywalizacja Atletico z Benficą.