Liga Mistrzów. Bayern pokonał Olympiakos, Lewandowski zszedł z urazem

W pierwszym meczu grupy F piłkarskiej Ligi Mistrzów Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Olympiakos Pireus 3:0. Robert Lewandowski zszedł z boiska w 59. minucie i obłożył nogę lodem.

Bayern był faworytem, przeważał już w pierwszej połowie, ale wszystkie bramki padły w drugiej, z czego dwie w ostatnich minutach.

Lewandowski już w trzeciej minucie oddał pierwszy strzał, ale zablokował go Leandro Salino. W 26. minucie Polak był bardzo bliski strzelenia gola, ale po jego główce piłkę w linii bramkowej wybili wspólnymi siłami Roberto i Dimitrios Siovas. Kolejną szansę Lewandowski miał dziewięć minut później, ale Roberto w porę wrócił na pozycję i uratował gospodarzy.

W 52. minucie Bayern objął prowadzenie. Thomas Mueller próbował dośrodkowywać w kierunku Lewandowskiego, ale wyszedł mu strzał, z pewnością jeden z ładniejszych w karierze. Piłka wpadła przy dalszym słupku, zaskakując bramkarza.

Krótko potem Lewandowski opuścił boisko zmieniony przez Kingsleya Comana. Polak musiał się nabawić urazu, gdyż po tym, jak usiadł na ławce, obłożył sobie nogę lodem. Polak ma skręconą kostkę, badania przejdzie w czwartek wieczorem . Także Xabi Alonso i Arturo Vidal opuszczali boisko z powodu urazów.

W 89. minucie gola na 2:0 zdobył wprowadzony za Vidala Mario Goetze, a wynik z rzutu karnego ustalił chwilę później Mueller.

Bayern objął prowadzenie w grupie przed Dinamem Zagrzeb, które sensacyjnie pokonało Arsenal Londyn 2:1.

"Pogba, szejk cię kupi", skandaliczny karny i radość Krychowiaka [ZDJĘCIA PO LM]

Kto strzeli więcej goli w tej edycji Ligi Mistrzów?