Liga Mistrzów. Skandaliczna decyzja sędziego o karnym dla Realu. Ronaldo rekordzistą [WIDEO]

Real Madryt
Bramki: Benzema (30.), Ronaldo (55. - karny, 63. - karny, 81.) Skład: Navas - Carvajal, Varane (46. Pepe), Ramos (59. Nacho), Marcelo - Modrić, Kroos - Isco, Bale (31. Kovacić), Ronaldo - Benzema
Kartki: Stepanenko, Srna, Kuczer, Małyszew - żółta; Stepanenko - czerwona (za drugą żółtą) Skład: Pjatow - Srna, Kuczer, Rakycki, Azevedo - Fred, Stepanenko - Marlos (75. Kowalenko), Teixeira, Taison (67. Małyszew) - Hładky (82. Bernard)
Sędziowie nie mieli najlepszego dnia w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów. Najgorzej zachowali się rozjemcy spotkania Realu Madryt z Szachtarem Donieck (4-0).
Cristiano Ronaldo oddał strzał, a Darijo Srna zablokował jego uderzenie plecami. Nic się nie stało? Portugalczyk protestował, a sędzia bramkowy przekazał głównemu, że Chorwat dotknął piłki ręką.

Ronaldo pewnie wykorzystał karnego, kilka minut później również drugiego. To jego dziesiąty i jedenasty wykorzystany karny w LM. Został rekordzistą pod tym względem, wyprzedził Luisa Figo i Ruuda van Nistelrooya (po 10). Strzelił również trzeciego gola, gdy doskoczył do piłki odbitej przez Andrija Piatowa i umieścił ją w bramce.

A tak "jedenastkę" próbował wymusić Sergio Ramos.

Real bez większych problemów pokonał Szachtara, który przez prawie całą drugą połowę grał w osłabieniu. W drugim meczu tej grupy PSG pokonało 2-0 Malmoe. W drugiej kolejce Real pojedzie do Szwecji.