Superpuchar Europy. Banega i Messi z rzutów wolnych jak z rzutów karnych [WIDEO]

Barcelona zdobyła Superpuchar Europy po szalonym meczu, w którym pokonała po dogrywce Sevillę 5:4. Fajerwerki w tym spotkaniu były od samego początku - niesamowitymi trafieniami z rzutów wolnych popisywali się Ever Banega i Lionel Messi.

Sevilla objęła prowadzenie już w trzeciej minucie po przepięknej bramce Evera Banegi. Kapitalnie uderzona piłka znalazła prostą drogę do bramki Ter Stegena.

Odpowiedź Barcelony była nie dość, że błyskawiczna, to jeszcze niemal identyczna. W ósmej minucie z rzutu wolnego strzelał Lionel Messi, piłka trafiła prosto do bramki.

W 16. minucie znów rzut wolny dla Barcelony. Piłkę ustawił Messi i efekt był identyczny jak przy wcześniejszej próbie.

Początek meczu był niesamowity, a dalszy ciąg jeszcze lepszy. Barcelona przed przerwą dołożyła kolejnego gola po trafieniu Rafinhy, a drugą połowę otworzyli bramką Luisa Suareza. Sevilla się nie poddała. Najpierw do bramki Ter Stegena trafił Reyes, potem bramkarza Barcelony z 11 metrów pokonał Gameiro, a dogrywkę zapewnił Konoplianka. Barcelona triumfowała, bo Enrique postawił w doliczonym czasie gry na Pedro. 28-latek, który jeszcze przed zamknięciem okna transferowego ma trafić do Manchesteru United, w 115. minucie gry strzelił zwycięskiego gola dla Barcelony.

Cały mecz w barwach Sevilli zagrał Grzegorz Krychowiak. Polak w 15. minucie dostał żółtą kartę, a w końcówce meczu zmagał się z potwornym bólem. Spotkanie dograł do końca, jego zespół nie miał już możliwości zmian.