Liga Mistrzów kobiet. PSG Katarzyny Kiedrzynek w finale

PSG z Katarzyną Kiedrzynek w bramce awansowało do finału Ligi Mistrzów kobiet. Zespół Polki przegrał w rewanżowym meczu z VfL Wolfsburg 1:2, ale obronił zaliczkę z pierwszego meczu. Kiedrzynek była jedną z bohaterek meczu.

PSG, które wygrało pierwszy mecz 2:0, prowadziło po goli Aurelie Kaci w 6. minucie, ale druga połowa to huraganowe ataki piłkarek z Wolfsburga. W 71. i 74. minucie przyniosły one skutek. Najpierw wyrównała Martina Müller, a Zsanett Jakabfi dała VfL prowadzenie. PSG w ostatnich minutach meczu zaciekle broniło wywalczonej w poprzednim meczu przewagi, a Kiedrzynek dokonywała w bramce cudów. W 88. minucie fantastyczną interwencją uratowała swój zespół od utraty gola i wydatnie przyczyniła się do awansu PSG.

Finał kobiecej Ligi Mistrzów odbędzie się 14 maja w Berlinie. Rywalem drużyny Kiedrzynek będzie 1.FFC Frankfurt, który w drugim półfinale z łatwością rozprawił się z Broendby Kopenhaga. Niemiecka drużyna wygrała dwumecz aż 13:0.

Przewrotka, rajd przez pół boiska... najlepsze gole bramkarzy!