Bayern Monachium - FC Porto. Lewandowski wykończył cudowną akcję [WIDEO]

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów Bayern Monachium - FC Porto. Polski napastnik pokonał bramkarza gości w 27. minucie pięknym strzałem głową. W 40. minucie dołożył kolejne trafienie.

W 27. minucie piłkę z prawego skrzydła wstrzelił Lahm, Mueller z pierwszej piłki zagrał w pole karne, a Lewandowski doskoczył do niej i strzałem głową pokonał Fabiano.

Jak podał na Twitterze Rafał Stec , "Lewandowski zwieńczył dzisiaj najdłuższą akcję poprzedzającą gola w tej edycji Ligi Mistrzów. 26 podań".

Było to czwarte trafienie Lewandowskiego w tym sezonie Ligi Mistrzów. W 40. minucie polski napastnik strzałem z pola karnego dołożył kolejnego gola. W sumie w Lidze Mistrzów ma już 22 bramki.

Pierwsze spotkanie, rozegrane w Portugalii, zakończyło się zwycięstwem Porto 3:1. Bayern straty odrobił już w 22. minucie. Do przerwy dołożył jeszcze trzy bramki, a oprócz Lewandowskiego gole dla monachijczyków strzelali: Thiago Alcantara, Jerome Boateng i Thomas Mueller. W 73. minucie gola dla Porto strzelił Martinez, a w 88. minucie wynik na 6:1 ustalił Xabi Alonso.

W piątek w Nyonie losowanie półfinałów. Pierwsze mecze zostaną rozegrane 5 i 6 maja, rewanże 12 i 13 maja. Finał 6 czerwca w Berlinie.

źródło: Okazje.info