Liga Mistrzów. Juventus wyeliminował Borussię Dortmund

Borussia Dortmund przegrała u siebie 0:3 z Juventusem Turyn i odpadła w 1/8 finału Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu włoski zespół wygrał 2:1.

Przebieg rewanżu ustawiła bramka z 3. minuty, którą zdobył Carlos Tevez. Argentyńczyk otrzymał podanie od Patrice Evry i kropnął z dystansu nie do obrony.

Piłkarze Borussii starali się atakować, ale cofnięci i waleczni turyńczycy nie pozwalali gospodarzom na rozwinięcie skrzydeł. Grali ostrym pressingiem, nie zostawiali piłkarzom Juergena Kloppa wiele miejsca i czyhali na kontry. Siły gości nie osłabił nawet uraz Paula Pogby, który musiał opuścić boisko w 27. minucie.

Tuż po przerwie Juventus znów mógł szybko strzelić bramkę. Sytuacji sam na sam z Romanem Weidenfellerem nie wykorzystał Alvaro Morata, ale to było tylko odroczenie wyroku. W 70. minucie Morata trafił do siatki po szybkiej kontrze i podaniu Teveza, a kwadrans później Argentyńczyk sam wykończył szybką akcję, kończąc mecz z dwiema bramkami i asystą na koncie.

W 63. minucie na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski i częściowo jego winą była utrata drugiej bramki. Niepowołany przez Adama Nawałkę pomocnik zaspał przy pułapce offsajdowej, poślizgnął się i umożliwił rywalom stworzenie klarownej sytuacji do zdobycia gola.

Do ćwierćfinału Ligi Mistrzów awansowały oprócz Juventusu: Barcelona, PSG, Atletico Madryt, Real Madryt, Bayern Monachium, AS Monaco i FC Porto. Losowanie par w piątek.

RJUVE53: Juventus Turyn - koszulka Nike