Liga Mistrzów. Barcelona pokonała PSG 3:1

Paris Saint-Germain
1
0
1
Bramki: Messi (19.), Neymar (41.), Suarez (77.) Skład: Ter Stegen - Bartra (90. Adriano), Pique, Mascherano, Mathieu - Pedro (68. Rakitić), Busquets, Iniesta (73. Xavi) - Suarez, Messi, Neymar
Bramki: Ibrahimović (15.) Kartki: Cavani - żółta Skład: Sirigu - Van der Wiel, Luiz, Silva, Maxwell - Verratti (62. Pastore), Motta, Matuidi (75. Lavezzi) - Lucas, Ibrahimović, Cavani
W ostatnim meczu rundy grupowej Ligi Mistrzów Barcelona pokonała PSG na własnym boisku 3:1 i zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie
Kibice gości nie musieli się obawiać - oni także awans mieli w kieszeni, na boisku walka toczyła się tylko o pierwsze miejsce w grupie. Ajax Example (gol Milika, dwie asysty) zagra w LE, APOEL pożegnał się z europejskimi pucharami.

Mecz zaczął się niemrawo, ale z czasem zaczynało się robić coraz ciekawiej. Prowadzenie objęło w 15. min PSG, gdy piłka trafiła w polu karnym pod nogi niepilnowanego Ibrahimovicia.

Messi szybko odpowiedział. Już cztery minuty później skierował piłkę do siatki po podaniu Suareza, którego nie dało się zmarnować.

Jeszcze przed przerwą zrobiło się 2:1 dla gospodarzy. Neymar strzelił przepięknego gola z dystansu.

Dużo lepsza w drugiej połowie Barcelona udokumentowała przewagę pierwszym golem Suareza na Camp Nou. Urugwajczyk dobił odbite przez Sirigu uderzenie Neymara.

Messi powiększył swój dorobek do 75 trafień w LM. Umocnił się tym samym na prowadzeniu w klasyfikacji wszech czasów. Ibrahimović, który także wpisał się w środę na listę strzelców, jest w tym zestawieniu dziewiąty (43 gole). O trzy bramki mniej od Messiego ma Portugalczyk Cristiano Ronaldo, który także trafił do siatki w ostatniej kolejce fazy grupowej - we wtorkowym, wygranym 4:0 spotkaniu Realu Madryt z Łudogorcem Razgrad. W pierwszej dziesiątce najlepszych strzelców jest czterech zawodników, którzy aktualnie grają w Europie. Ostatnim jest Didier Drogba, który strzelił o jednego gola więcej od Ibrahimovicia. 11. jest Francuz Karim Benzema z Realu Madryt, który ma 41 bramek.