Liga Mistrzów. Lewandowski powalił Kompany'ego i zachwycił internautów [WIDEO]

?Lewandowski rzucił Kompanym jak szmacianą laleczką? - zachwycają się internauci na Twitterze. Starcie Polaka i Belga z 59. minuty to jedna z akcji meczu Manchester City - Bayern Monachium (3:2), którą kibice zapamiętają na dłużej.
2
Bramki: Aguero (22. - karny, 85., 90.) Kartki: Clichy, Zabaleta, Aguero - żółta Skład: Hart - Sagna (68. Zabaleta), Kompany, Mangala, Clichy - Fernando, Milner (66. Jovetić) - Navas, Lampard, Nasri - Aguero (90. Demichelis)
Bramki: Alonso (40.), Lewandowski (45.) Kartki: Benatia - czerwona, Neuer - żółta Skład: Neuer - Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat - Hojbjerg, Alonso, Rode (25. Dante) - Robben, Lewandowski (84. Shaqiri), Ribery (80. Schweinsteiger)
"Lewandowski chciał trochę dać odetchnąć kolegom z obrony i ruszył prawym skrzydłem w samotny bój z Kompanym. Nie udało się, ale Bayern faktycznie na chwilę oddalił piłkę od własnej połowy" - opisywał akcję w swojej relacji serwis Z Czuba, ale warto przyjrzeć się z bliska tej sytuacji.

Kompany walczył o piłkę z Lewandowskim, faulował go, ale Polak mocno stał na nogach i sprytnie powalił na ziemię mającego 190 cm rywala. Obrońca City, padając ,urwał kawałek materiału z koszulki Lewandowskiego.

Belg znany jest z twardej gry, więc łatwość z jaką powalił go Lewandowskim wzbudziła euforię na Twitterze. "Lewandowski vs. Kompany. Lewandowski wygrywa przez ippon" - napisał na Twitterze Rafał Żochowski, nawiązując do punktacji stosowanej w judo. "Lewandowski rzucił Kompanym jak szmacianą laleczką" - komentowali inni.

To niejedyny pojedynek Lewandowskiego z Belgiem, z którego Polak wyszedł zwycięsko. Wcześniej w 45. minucie bardzo dobrze zachował się w powietrzu, wygrywając walkę z Kompanym i Bacarym Sagną i zdobywając gola głową.