5
2
7
Roma
Bramki: Gervinho (66.) Kartki: Iturbe, Torosidis, Nainggolan - żółta Skład: De Sanctis - Torosidis, Yanga-Mbiwa, Manolas, Cole (46. Holebas) - Nainggolan, De Rossi, Pjanić (79. Ljajić) - Iturbe, Totti (46. Florenzi), Gervinho
Bramki: Robben (8., 30.), Goetze (23.), Lewandowski (25.), Mueller (36. - karny), Ribery (76.), Shaqiri (80.) Kartki: Bernat - żółta Skład: Neuer - Bernat, Boateng, Benatia, Alaba - Lahm, Alonso - Robben, Mueller (60. Rafinha), Goetze (80. Shaqiri) - Lewandowski (68. Ribery)
Nie był główną postacią meczu, strzelił gola, powoli szukał swojej roli jako rozgrywający - piszą media o grze Roberta Lewandowskiego we wtorkowym meczu z Romą. Bayern wygrał w Rzymie aż 7:1, Polak miał gola i asystę.

To pierwsze trafienie Lewandowskiego w barwach Bayernu w Lidze Mistrzów. W 25. minucie Polak w bardzo dobrym stylu uderzeniem głową wykorzystał świetne dośrodkowanie Juana Bernata. Był to gol na 3:0. W 30. minucie Lewandowski zagrał w pole karne do Robbena, a ten wykorzystał sytuację sam na sam przy słabej postawie Morgana De Sanctisa.

W niemieckich mediach Polak dostał dobre oceny, ale najwyższych not nie otrzymał. W skali 1-6, gdzie jedynka jest najwyższą ocenę, zarówno od Focusa, jak i od Sport1.de dostał ocenę "2".

- W Rzymie mogliśmy obserwować nowego Lewandowskiego. Na początku mu nie szło, więc Polak pomyślał, że i inni mogą pełnić rolę napastnika. Dwa razy to on pociągnął z piłką - bez sukcesów. Gola na 3:0 strzelił już w swoim stylu: Trafił głową z pięciu metrów z zimną krwią. Grając poza polem karnym, znacznie przyczynił się do wczesnego rozstrzygnięcia meczu. Lewandowski był agresywny, wyłożył Robbenowi piłkę na 4:0 i zasłużył na wolny wieczór w 67. minucie - uzasadnił "Focus".

Grę Polaka oceniła też Sueddeutsche Zeitung: - Nie był główną postacią meczu, ale miał o jedną bramkę więcej niż ostatnio łasy na gole Lahm. Precyzyjną główką strzelił na 3:0, poza tym powoli szukał swojej roli jako rozgrywający. Dla ataku Bayernu to zysk, bo Polak innych włącza do gry.

Bayern po trzech kolejkach ma komplet dziewięciu punktów i jest bliski zapewnienia sobie awansu do 1/8 finału. Druga jest Roma z czterem punktami, a szanse na awans zachowały też Manchester City (dwa punkty) i CSKA Moskwa (jeden punkt).