Liga Mistrzów Cosmin Moti bohaterem Łudogorca

Faza grupowa Ligi Mistrzów nie dla Steauy Bukareszt. Rumuński klub odpadł po niesamowitej serii rzutów karnych z Łudogorcem Razgrad, którego bohaterem był obrońca Cosmin Muti, z konieczności broniący ?jedenastek?.

Steaua była do 90. minuty meczu jedną nogą w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu piłkarze z Bukaresztu wygrali 1:0, w rewanżu niemal do samego końca był korzystny dla nich bezbramkowy remis. Niemal. W 90. minucie fantastycznym uderzeniem do dogrywki doprowadził Wanderson.

W doliczonym czasie gry obie drużyny gola strzelić nie potrafiły. W 119. minucie w bardzo trudnej sytuacji znaleźli się gracze Łudogorca. Z boiska wyleciał bramkarz Stojanow, a bułgarski klub wcześniej wykorzystał wszystkie zmiany. W bramce musiał stanąć jeden z zawodników z pola. Bramkarskie rękawice i bluzę założył rumuński obrońca Cosmin Moti. I został bohaterem serii rzutów karnych.

Moti najpierw wykorzystał swój rzut karny, a potem bronił strzałów graczy Steauy. Tańczył na linii, skakał, starał się rozproszyć rywali. Udało mu się to dwukrotnie. W drugiej kolejce rzutów karnych wybił uderzenie Paula Pirvulescu. W siódmej, jak się okazało decydującej, kolejce złapał zbyt lekki strzał Cornela Rapy i fani oszaleli.

Łudogorec awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów dzięki cudom dokonanym przez rumuńskiego obrońcę, który wyeliminował klub ze swojej ojczyzny. Moti, zanim trafił do Łudogorca, przez siedem lat grał dla Dynama Bukareszt, wielkiego rywala Steauy.

Losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów odbędzie się w czwartek o 18.00.