Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Prezes STS: Pieniędzy za awans Celticu raczej nie wypłacimy

Polscy kibice, którzy obstawili u bukmachera awans lub wygraną Celticu w meczu rewanżowym, z pewnością głowią się teraz, czy po decyzji UEFA pieniądze za wygraną jednak zostaną im wypłacone. Prezes STS twierdzi, że jest to bardzo wątpliwe.


Gdy Legia Warszawa wylosowała Celtic Glasgow, bukmacherzy nie mieli wątpliwości, że to zespół ze Szkocji jest faworytem do awansu. Za awans zespołu z Glasgow można było zarobić znacznie mniej, niż za awans Legii, jednak znaleźli się tacy, którzy przy obstawianiu odłożyli na bok lokalny patriotyzm i zagrali na to, że Legia już na tym etapie rozgrywek odpadnie.

Choć na boisku zespół z Warszawy okazał się lepszy, to w skutek walkowera w drugim meczu do kolejnej rundy awansowali piłkarze Celticu. Co teraz z pieniędzmi tych, którzy to obstawili?

Przeczytaj cały wywiad z Mateuszem Juroszkiem dla portalu natemat.pl

Problemem jest nie tylko kwestia zakładu o awans. W jednym z niewielu polskich legalnych bukmacherów, STS, aż 120 osób postawiło wynik 3:0 dla Celticu. Taki rezultat jest teraz uznany za oficjalny, jeśli chodzi o to spotkanie. Czy w takim układzie obstawiający mogą liczyć na wypłatę pieniędzy?

Regulamin mówi o gruncie sportowym

- Na razie sprawdzamy, czy są podstawy. Mamy regulamin i on mówi, że wynik zawodów jest rozstrzygany na gruncie sportowym. Jeżeli protest został złożony w ten sam dzień, to jeszcze mamy obowiązek go sprawdzić. Bo w sumie równie dobrze my moglibyśmy zażądać zwrotów pieniędzy wypłaconych za awans Legii. Na razie badamy sprawę i wkrótce ogłosimy, co zrobimy w przypadku tych, którzy obstawili awans Celticu - mówi Mateusz Juroszek, prezes STS w wywiadzie dla serwisu natemat.pl.

Niektóre międzynarodowe firmy bukmacherskie niedługo po ogłoszeniu decyzji o walkowerze przez UEFA napisały na swoich Facebookach/Twitterach, że przy rozliczaniu zakładów będą uwzględniać tylko wynik, który padł na boisku.

Więcej o:
Komentarze (20)
Liga Mistrzów. Prezes STS: Pieniędzy za awans Celticu raczej nie wypłacimy
Zaloguj się
 • pniem

  Oceniono 178 razy 102

  Nawet w bukmacherów decyduje boisko, tylko w UEFA nie... A to podobno organizacja sportowa

 • stop_bredniom

  Oceniono 46 razy 36

  pewnie że nie zostanie wypłacone, o ile dobrze spojrzałem to przed rewanżem, awans Celticu miał kurs bodaj 5.5.

 • to_mi_sie_bardzo_podoba

  Oceniono 21 razy 17

  Jeżeli chodzi o zakłady na wynik albo zwycięzcę meczu, buk zawsze patrzy na wynik meczu, nie interesują go odwołania i ustalenia pomeczowe przy zielonym stoliku. Wynik meczu odnośnie rozliczeń zakładów był 2:0 dla Legii, to raczej nie ulega wątpliwości.

  Jeżeli zaś chodzi o zakład na awans, to faktycznie awansował Celtic i tak powinny być rozliczane zakłady. To był akurat drugi mecz, ale mógłby być i pierwszy, a zakłady na awans to już nie taka prosta sprawa, że wynik na boisku tuż po końcowym gwizdku itp. Realnie awansował Celtic, będzie można go obstawiać w następnej rundzie, więc byłoby idiotyczne mieć np. przegrany zakład na awans Celticu i jednocześnie wygrany zakład na zwycięstwo Celticu w następnej turze. Jakieś tam ciała odwoławcze istnieją i buki mogą przegrywać takie postępowania.

  Zakład na wynik meczu powinien być rozliczany jako zwycięstwo Legii 2:0, a zakład na awans jako awans Celticu. Paradoks - UEFA go zgotowała.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 35 razy 17

  Faktycznie ciekawe zagadnienie prawne. Ale bukmacher powinien byc lepszy niż UEFA i stosować jedynie w "rozliczeniach" wynik który padł na boisku a nie przy zielonym stoliku.

 • krzysiek_666

  Oceniono 13 razy 13

  Na przyszły rok niech szykują zakład "wygrać oba mecze w dwumeczu i odpaść". Może ktoś dzięki temu zostanie milionerem.

 • swan_ganz

  Oceniono 67 razy 11

  skoro UEFA zmieniła wynik to niech teraz UEFA wypłaci kasę tym, którzy ponieśli stratę... Trzeba przecież przyjmować odpowiedzialność za własne działania..

 • rjazwiec

  Oceniono 2 razy 2

  A czy obstawiali "wygraną" czy "awans". Bo Legia wygrała, a awansował Celtic. Kwestia co było na kuponie...

 • Mate Uszek

  Oceniono 1 raz 1

  www.facebook.com/UefaAGAINSTfootball/photos/a.553414251454168.1073741827.553402248122035/554810521314541/?l=b99b1b12c3

 • sencho

  0

  czyli bukmacherzy są czyści, a mafia siedzi w UEFA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX