Liga Mistrzów. Bez niespodzianki w Paryżu, PSG w ćwierćfinale

PSG pokonało na własnym stadionie Bayer Leverkusen 2:1 i przypieczętowało awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Paryżanie w dwumeczu wygrali 6:1.

Spotkanie rozpoczęło się od nieoczekiwanego gola dla gości. W szóstej minucie dośrodkowanie Donatiego wykorzystał Sam i kibice Bayeru Leverkusen mieli prawo przypuszczać, że nie wszystko w tym meczu jeszcze stracone. Pierwsze spotkanie ekipa z Paryża wygrała 4:0.

Podopieczni Laurenta Blanca szybko jednak zwarli szyki i chcieli jak najszybciej jasno postawić sprawę awansu. W 13. minucie udało im się to za sprawą Marquinhosa, który strzałem głową wyrównał wynik meczu.

Bayer mógł ponownie wyjść na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Rolfes. Druga część gry była już znacznie spokojniejsza. Pogodzeni z losem goście nie mieli pomysłu nawet na podjęcie walki, a w 53. minucie skrzydła podciął im Lavezzi, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza Bayeru.

Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i tym samym PSG przypieczętowało awans do najlepszej ósemki drużyn w Europie.