Liga Mistrzów. Atletico w pierwszym ćwierćfinale od 17 lat

Atletico rozbiło Milan aż 4:1 w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów i przypieczętowało pierwszy od 17 lat awans do ćwierćfinału tych rozgrywek. Dwie bramki dla drużyny z Madrytu strzelił Diego Costa.

Atletico przeważało od samego początku. Już w trzeciej minucie objęło prowadzenie po strzale kopniakiem rodem z kung-fu Diego Costy. Tylko przez kilkanaście minut pierwszej połowy mogło się wydawać, że Milan nawiąże walkę z Atletico. W 27. minucie gola na 1:1 strzelił głową Kaka, a mediolańczycy rzucili się do ataku. Ale zamiast gola strzelić, to go stracili. W 43. minucie Raul Garcia przed polem karnym zgrał dośrodkowanie do Ardy Turana, a ten niemal od razu uderzył na bramkę, piłka otarła się jeszcze o jednego obrońcę, zmyliła bramkarza Milanu i wpadła do siatki.

W drugiej połowie Atletico Milanowi na wiele nie pozwoliło, a samo wykorzystało nieliczne okazje. W 71. minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Gabi, a strzałem głową na 3:1 podwyższył Raul Garcia. W 85. minucie swoją drugą bramkę strzelił Diego Costa. Dostał doskonałe podanie od Sosy, znalazł się bez opieki na szóstym metrze i huknął po ziemi. Piłka odbiła się od dalszego słupka i wpadła do bramki.

W dwumeczu Atletico zwyciężyło aż 5:1 i wywalczyło pierwszy od 17 lat awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W drugim wtorkowym meczu Bayern zremisował 1:1 z Arsenalem i dzięki wygranej 2:0 w pierwszym meczu także awansował do ćwierćfinału. W środę zagrają FC Barcelona z Manchesterem City oraz PSG z Bayerem.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone