Primera Division. Rezerwowy Casillas z rekordem Hiszpanii

Iker Casillas jest w tym sezonie rezerwowym Realu Madryt, gra jedynie w Pucharze Króla i Lidze Mistrzów. Nie przeszkodziło mu to w pobiciu rekordu Hiszpanii, przez 952 minuty nie puścił żadnej bramki. Żaden hiszpański bramkarz jeszcze tego nie dokonał.

Casillas w poprzednim sezonie stracił miejsce w składzie Realu na rzecz Diego Lopeza. Wydawało się, że po odejściu Jose Mourinho Carlo Ancelotti przywróci legendę klubu do podstawowego składu. Nic takiego się jednak nie stało. Casillas broni jedynie w meczach Pucharu Króla i Ligi Mistrzów. Ale broni świetnie.

W środowym meczu Ligi Mistrzów z Schalke Gelsenkirchen, który Real wygrał 6:1, Casillas bramkę puścił dopiero w 91. minucie meczu. Ustanowił tym samym nowy rekord hiszpańskich bramkarzy - nie puścił bramki przez 952 minuty, a więc przez ponad 10 meczów. Swoją passę zaczął jeszcze w listopadzie, a zakończył po golu Klaasa-Jana Huntelaara.

Poprzedni rekord należał do Abela Resino z Atletico Madryt, który w sezonie 1990-91 nie skapitulował przez 924 minuty. Co prawda pobił on wtedy rekord Primera Division - 1275 minuty bez straty gola - ale świetną passę przerwała mu bramka stracona w Pucharze Króla.

Nie byłoby tego rekordu, gdyby nie genialna interwencja Casillasa w 14. minucie meczu z Schalke. Draxler chciał wykończyć dobre dośrodkowanie w pole karne, ale jego strzał z kilku metrów jakimś cudem hiszpański bramkarz odbił. Interwencja przypominała tę Jerzego Dudka z dogrywki finału LM, gdy zatrzymał strzał z bliska Andrija Szewczenki.