LM. Porażka Milanu z Atletico

Milan przegrał przed własną publicznością z Atletico Madryt 0:1 (0:0) w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanż 11 marca w stolicy Hiszpanii.
Od początku spotkania odważnie zaatakował Atletico Madryt. Rojiblancos opanowali środek boiska, jednak podopieczni Simeone nie potrafili stworzyć dogodnych okazji do zdobycia bramki.

W 15. minucie meczu to Milan był bliski wyjścia na prowadzenie. Taarabat podał w pole karne do Kaki, a ten lewą nogą oddał techniczny strzał na bramkę. Piłka trafiła jednak tylko w porzeczkę i opuściła boisko. Chwilę później również marokański zawodnik posłał dokładne dośrodkowanie wprost na głowę Poliego, który zdołał oddać strzał głową, ale fenomenalnie w bramce zachował się Courtois, odbijając piłkę na słupek. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na początku drugiej połowy Diego Costa chciał pokonać bramkarza Milanu strzałem przewrotką, ale jego uderzenie było bardzo niecelne. Costa zdołał pokonać Abbiatiego dopiero w końcówce spotkania. Pozostawiony bez opieki w polu karnym Rossonerich wykorzystał błąd obrońców w ustawieniu i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki po uderzeniu głową.

Rewanżowy mecz odbędzie się 11 marca w stolicy Hiszpanii.