Liga Mistrzów. Dramatyczny finisz fazy grupowej

Manchester United, Bayer Leverkusen, Real Madryt, Galatasaray, PSG, Olympiakos, Bayern Monachium, Manchester City, Chelsea, Schalke, Atletico Madryt, Zenit, Barcelona, Milan, Arsenal i Borussia - oto zespoły, które zagrają w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Ostatni wieczór fazy grupowej przyniósł mnóstwo emocji. Borussia wywalczyła awans i wyrzuciła Napoli trzy minuty przed końcem meczu.

Tak relacjonowaliśmy na żywo ostatni wieczór fazy grupowej LM

Ci, którzy uważają Ligę Mistrzów za najwspanialszy wynalazek rozgrywkowy na świecie, dostali kolejne argumenty potwierdzające tę opinię. Ostatni wieczór fazy grupowej przyniósł mnóstwo wrażeń, a losy awansu kilku zespołów ważyły się do samego końca. I nawet najbardziej nieprawdopodobny scenariusz, którym miało być odpadnięcie Arsenalu, był całkiem bliski realizacji.

Największe emocje przyniosła grupa F, gdzie o awans walczyły Borussia, Arsenal i Napoli. W 73. minucie jedną nogą w 1/8 było Napoli po golu Gonzalo Higuaina w meczu z Arsenalem, a Borussia, która remisowała z Marsylią była poza LM. Stuprocentowych okazji nie wykorzystali Robert Lewandowski (wcześniej strzelił gola) oraz Marco Reus i już wydawało się, że Borussia pożegna się z rozgrywkami, ale na trzy minuty przed końcem meczu gola na 2:1 zdobył Kevin Grosskreutz.

Wtedy to Napoli spadło na trzecią pozycję i musiało strzelić jeszcze dwie bramki Arsenalowi, żeby wyrzucić z rozgrywek... Arsenal. W 93. minucie bramkę na 2:0 zdobył Jose Callejon, ale na jeszcze jedną bramkę zabrakło Włochom czasu.

Czytaj relację z meczu Borussii Dortmund

Borussia zajęła ostatecznie pierwsze miejsce w grupie dzięki bramkom, choć była o trzy minuty od Ligi Europy.

GRUPA F

To niesamowite, ale Napoli zagra tylko w LE choć zdobyło dwa razy więcej punktów niż Zenit, który awansował w grupie G. Rosjanie przegrali ostatni mecz 1:4 z Austrią, ale awansowali dzięki porażce Porto z Atletico 0:2.

GRUPA G

W grupie E dramatyczny był mecz Schalke z Bazyleą, które walczyły bezpośrednio o awans. Bazylea grała od 32. minuty w dziesiątkę po faulu Ivanova i nie dała rady utrzymać remisu. Gole dla Schalke strzelali Draxler i Matip. Chelsea zaś pokonała 1:0 Steauę.

GRUPA E

W ostatniej grupie szczęśliwie zakończyło się dla Milanu spotkanie z Ajaksem. Mediolańczycy grali w dziesiątkę, a piłkarze z Holandii trafili w słupek. Zagrają jednak tylko w Lidze Europy. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. A Barcelona w meczu o nic pokonała Celtic aż 6:1. Neymar strzelił hat tricka.

GRUPA H

Relacje z wtorkowych spotkań, tabele pozostałych grup .

Najlepszym strzelcem fazy grupowej został Cristiano Ronaldo z dziewięcioma trafieniami. Robert Lewandowski strzelił w sumie cztery gole. Losowanie par 1/8 finału w poniedziałek. Pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów 18 i 19 lutego oraz 25 i 26 lutego.

Podział na koszyki:

Zwycięzcy grup: Manchester United, Real Madryt, PSG, Bayern Monachium, Chelsea, Borussia Dortmund, Atletico Madryt, Barcelona.

Zespoły z drugich miejsc: Bayer Leverkusen, Galatasaray Stambuł, Olympiakos Pireus, Manchester City, Schalke, Arsenal, Zenit Sankt Petersburg, AC Milan.

Nie mogą trafić na siebie zespoły, które grały ze sobą w grupach i drużyny z tego samego kraju. Rywalem Borussii w 1/8 finału Ligi Mistrzów może być jedna z pięciu drużyn: Zenit Sankt Petersburg, Galatasaray, Olympiakos Pireus, AC Milan i Manchester City.