Liga Mistrzów. Grosskreutz bohaterem Borussii! Gol i pudło Lewandowskiego

Gol Kevina Grosskreutza w 87. minucie zagwarantował Borussii Dortmund wygraną 2:1 z Olympique Marsylia i awans wicemistrzów Niemiec do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Swoją czwartą bramkę w tej edycji LM zdobył Robert Lewandowski.

W 87.minucie Mchitarian wszedł w pole karne z lewego skrzydła, podał do odwróconego od bramki Schiebera. Ten odegrał do wbiegającego w pole karne Grosskreutza, który strzałem w lewy róg pokonał Mandandę. Bramkarz Marsylii miał już piłkę na rękach, ale nie był w stanie wybić jej poza boisko.

Grosskreutz tym trafieniem zapewnił Borussii awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca w grupie F, choć jeszcze Arsenal i Napoli zakończyły rywalizację, mając po 12 punktów. W 1/8 finału zagra oprócz Borussii Arsenal, który co prawda przegrał 0:2 z Napoli, ale awansował dzięki lepszemu stosunkowi bramek.

Swojego czwartego gola w tej edycji Ligi Mistrzów strzelił Robert Lewandowski. Polak w czwartej minucie wykorzystał sytuację sam na sam i sprytnie podciął piłkę nad interweniującym bramkarzem. Borussia prowadziła tylko dziesięć minut - w 14. minucie bramkę dla Marsylii zdobył Diawara, choć sędzia gola uznać nie powinien .

W 67. minucie Lewandowski mógł zostać bohaterem. Polak przechwycił złe podanie Diawary do bramkarza, znalazł się sam na sam z Mandandą, minął go, ale z dość ostrego, choć nie niemożliwego kąta, strzelił w boczną siatkę. Gdyby nie trafienie Grosskreutza z 87. minuty, Borussia odpadłaby z Ligi Mistrzów.

W wyjściowym składzie Borussii znalazł się także pomocnik Jakub Błaszczykowski, zagrał 66 minut. Na ławce rezerwowych spotkanie rozpoczął Łukasz Piszczek, w 78. minucie zmienił Kehla.