Liga Mistrzów. Manchester United rozbił Leverkusen i awansował do 1/8 finału

W przedostatnim meczu grupowym Manchester United pokonał na wyjeździe Bayer Leverkusen 5:0. Tym samym podopieczni Davida Moyesa zapewnili sobie awans do kolejnej fazy.

Przed rewanżem z United piłkarze Leverkusen zapewniali, że nie zje ich trema, tak jak to miało miejsce kilka tygodni temu w Manchesterze. Wynik nie oddaje tego, co działo się w meczu, ale gospodarze spisali się fatalnie. Podopieczni Moyesa nie zagrali olśniewająco, ale już w pierwszej połowie pewnie strzelili dwie bramki i ustawili sobie grę na drugie 45 minut.

W 22. minucie w środku pola piłkę stracił Reinartz, a Manchester od razu wyprowadził szybką kontrę. Kagawa podał do Rooneya, ten dośrodkował do zamykającego akcję z prawej strony pola karnego Valencii, który z bliska strzelił obok bezradnego Leno.

Leverkusen próbowało odpowiedzieć, ale straciło kolejną bramkę - znowu dośrodkowywał Rooney (tym razem z rzutu wolnego), piłka otarła się o głowę Spahicia i wpadła do siatki.

Po zmianie stron gra gospodarzy lekko się ożywiła, ale nie przełożyło się to na bramki. Tego wieczoru w Leverkusen gole puszczał tylko Leno - w 65. minucie Giggs dośrodkował z rzutu rożnego, bramkarz gospodarzy popełnił błąd i wybił piłkę pod nogi Evansa, który spokojnie podwyższył na 3:0. Podłamanych "Aptekarzy" w końcówce dobili Smalling i Nani.

Po tym zwycięstwie Manchester zapewnił sobie awans i (prawie) pierwsze miejsce w grupie. Żeby je stracić, "Czerwone Diabły" musiałyby wysoko przegrać u siebie za dwa tygodnie z Szachtarem Donieck.

Leverkusen w tym momencie jest trzecie - jeśli pokona w następnej kolejce na wyjeździe Sociedad, a Szachtar nie wygra z MU, awansuje do 1/8 finału.

Sytuacja w tabeli na kolejkę przed końcem:

W kolejności: Miejsce, drużyna, liczba meczów, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone