Liga Mistrzów. Bayern i Manchester City z awansem, niespodzianka w Paryżu

Bayern Monachium i Manchester City jako pierwsze mają zapewnione awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Niespodziankę sprawiła Kopenhaga, która pokonała Galatasaray, oraz Anderlecht, który zremisował 1:1 z PSG.

W grupie D już wszystko jasne. Bayern Monachium wygrał 1:0 z Viktorią Pilzno (gol Mandżukicia) i z 12 punktami ma już pewny awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Miejsce w następnej fazie zapewnił sobie także Manchester City, który po raz drugi w tej edycji LM pokonał CSKA Moskwa. We wtorkowy wieczór było 5:2, a po dwie bramki dla City zdobyli Aguero i Negredo. Dla CSKA gole strzelał Doumbia.

W grupie A dwa mecze i dwa bezbramkowe remisy. W meczu Manchesteru United z Realem Sociedad karnego zmarnował Robin van Persie. "Czerwone Diabły" z ośmioma punktami prowadzą w grupie A, ale pewnego awansu do kolejnej rundy nie mają. W grze są jeszcze piłkarze Bayeru Leverkusen (7 punktów) oraz Szachtara Donieck (5 punktów). Sociedad, które w pięciu meczach uciułał punkt szanse na awans ma tylko iluzoryczne.

W grupie C szanse na awans zmarnowało PSG. Paryżanie długo nie potrafili strzelić gola najsłabszej drużynie w swojej grupie - Anderlechtowi. W 68. minucie niespodziewanie prowadzenie objęli goście po trafieniu De Zeeuwa. Dwie minuty później odpowiedział Ibrahimović, ale więcej goli nie padło. W drugim meczu tej grupy Olympiakos pokonał Benfikę 1:0. Zwycięską bramkę w 13. minucie strzelił Manolas.

W grupie B Juventus zremisował 2:2 z Realem i zachował szanse na awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów dzięki wygranej Kopenhagi z Galatasaray. Piłkarze z Danii zwyciężyli dzięki trafieniu Braatena w szóstej minucie.