Liga Mistrzów. Barcelona bez zwycięstwa w Mediolanie, ale prowadzi w grupie H

FC Barcelona we wtorek tylko zremisowała z AC Milan w meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów. Katalończycy utrzymali prowadzenie w grupie H.

Początek meczu należał do Milanu, który napędzał szalejący na lewym skrzydle Kaka. W dziewiątej minucie błąd popełnili obrońcy - Mascherano do spółki z Pique. Piłkę przechwycił Robinho, podał do Kaki, a ten popędził przed siebie. W polu karnym oddał do Robinho, a ten silnym strzałem pokonał Valdesa.

Barcelona odpowiedziała po 14 minutach. Doskonałe podanie Andresa Iniesty na gola zamienił Lionel Messi. Argentyńczyk przyjął piłkę, przekładając ją na lewą nogę, minął jednego z obrońców, i strzałem przy prawym słupku pokonał Amelię. Przez blisko 70 minut obie drużyny nie były w stanie stworzyć idealnej okazji do strzelenia kolejnej bramki. Pudłował Neymar, nieskuteczny był Messi, a Milan miał problem z oddaniem strzału.

Barcelona zremisowała z Milanem 1:1, ale utrzymała prowadzenie w grupie H. Po trzech meczach ma siedem punktów. Milan jest drugi, ma dwa punkty mniej. Dalej są Celtic i Ajax.

W następnej kolejce Barcelona zagra z Milanem u siebie, a Ajax podejmie Celtic. Mecze odbędą się 6 listopada.